Vyhlásí v květnu Řecko bankrot? EU už připravila tajný plán na vyloučení země z eurozóny

Vyhlásí v květnu Řecko bankrot? EU už připravila tajný plán na vyloučení země z eurozóny
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
11 / 04 / 2015, 11:00

Tajný dokument získal prestižní deník The Times. Bude Řecko spolupracovat s Ruskem?

Země eurozóny údajně vypracovaly plán o vyloučení Řecka z jednotné měny Evropské unie, a připravují se na to, že v květnu vyhlásí Řecko bankrot. Vyplývá to z tajného dokumentu, který připravilo finské ministerstvo financí. Informaci zveřejnil server prvnizpravy.cz.

Zpráva naznačuje, že jde o "velmi těžké politické rozhodnutí", které možná bude nutné přijmout,vzhledem k tomu, že příští měsíc bude muset Řecko vyhlásit platební neschopnost a eurozóna neposkytne zemi další odklad splátek dluhu. 

O možnosti vyloučit Řecko z eurozóny se diskutuje delší dobu, ale zvratem k definitivnímu řešení "řeckého problému"  byla s největší pravděpodobností snaha řecké vlády více spolupracovat s Ruskem. Řecký premiér Alexis Tsipras totiž po setkání s Vladimírem Putinem tento týden řekl: "Pouze společně s Ruskem jsme schopni postavit novou architekturu bezpečnosti v Evropě."

Jeho slova nebyla členskými státy EU příznivě přijata a uvažuje se o tom, že Řecko se snaží zajistit export ruského plynu do Evropy přes svoje území, aby získalo finanční prostředky na splátky státního dluhu.  

Zdroj: prvnizpravy.czthetimes.co.ukcityam.com

 

Tagy článku