Vyhlásí v květnu Řecko bankrot? EU už připravila tajný plán na vyloučení země z eurozóny

Vyhlásí v květnu Řecko bankrot? EU už připravila tajný plán na vyloučení země z eurozóny
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
11 / 04 / 2015, 11:00

Tajný dokument získal prestižní deník The Times. Bude Řecko spolupracovat s Ruskem?

Země eurozóny údajně vypracovaly plán o vyloučení Řecka z jednotné měny Evropské unie, a připravují se na to, že v květnu vyhlásí Řecko bankrot. Vyplývá to z tajného dokumentu, který připravilo finské ministerstvo financí. Informaci zveřejnil server prvnizpravy.cz.

Zpráva naznačuje, že jde o "velmi těžké politické rozhodnutí", které možná bude nutné přijmout,vzhledem k tomu, že příští měsíc bude muset Řecko vyhlásit platební neschopnost a eurozóna neposkytne zemi další odklad splátek dluhu. 

O možnosti vyloučit Řecko z eurozóny se diskutuje delší dobu, ale zvratem k definitivnímu řešení "řeckého problému"  byla s největší pravděpodobností snaha řecké vlády více spolupracovat s Ruskem. Řecký premiér Alexis Tsipras totiž po setkání s Vladimírem Putinem tento týden řekl: "Pouze společně s Ruskem jsme schopni postavit novou architekturu bezpečnosti v Evropě."

Jeho slova nebyla členskými státy EU příznivě přijata a uvažuje se o tom, že Řecko se snaží zajistit export ruského plynu do Evropy přes svoje území, aby získalo finanční prostředky na splátky státního dluhu.  

Zdroj: prvnizpravy.czthetimes.co.ukcityam.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace