Vyhlašujete válku muslimům! Reaguje na plánovaný krok Donalda Trumpa Mahmúd Abbás

Vyhlašujete válku muslimům! Reaguje na plánovaný krok Donalda Trumpa Mahmúd Abbás
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
10 / 01 / 2017, 17:00

Prezident palestinské samosprávy Mahmúd Abbás prohlásil na adresu Donalda Trumpa, že tím, že plánuje přesunout americkou ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma, ,,vyhlašuje muslimům válku".

Trumpovi poradci však trvají na tom, že tento krok je pro nově nastupující administrativu prioritou. Abbásovi se však plánovaný přesun americké ambasády vůbec nelíbí.

,,Vše se muže zhroutit, pokud bude ambasáda přesunuta do Jeruzaléma. Otevírá to možnosti, které nikdo z nás nechce," prohlásil prezident palestinské samosprávy.

Abbás důrazně varoval, že že Palestina rozhodně nebude stát stranou, pokud k tomuto kroku dojde. Prezident palestinské samosprávy také řekl, že pokud bude plán realizován, bude to znamenat i krok zpět v izraelsko-palestinském mírovém procesu.

Abbás naráží na to, že Východní Jeruzalém je zahrnut v plánu budoucího palestinského státu, pokud bude samozřejmě v budoucnu realizován. 

psali jsme:

Muslimové v OSN: "Izrael je ve východním Jeruzalému okupační velmocí"

 

Zdroj: express.co.uk

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace