Vyhoďte si mě z přátel!

Vyhoďte si mě z přátel!
Popisek: Facebook
25 / 01 / 2018, 09:00

Pokud budete volit Zemana/Drahoše, vyhoďte si mě z přátel... Tak či jinak zní některé zoufalé výzvy na sociálních sítích, kdy se řada lidí domáhá toho, aby ve své sociální bublině měli pouze lidi, kteří potvrzují jejich názor.

Když jsem byl malý kluk, hádali jsme se o to, kdo je sparťan a kdo slávista. Vzpomínám, jak jsem se kvůli tomu i jednou dokázal se svým spolužákem poprat, protože označil můj milovaný tým za „idioty“. Podobně i dnes někteří označují toho či jiného politika, kandidáta, případně jeho voliče s jedním rozdílem. Už se nepereme. Jen se vyhazujeme ze sociálních sítí, blokujeme se a nadáváme si.

psali jsme: Drahošovi by k výhře stačila půlka hlasů pro jeho podporovatele

Ať už volíte kohokoliv, je mi to jedno. Z Facebooku si vás nevyhodím, nepřestanu vás sledovat na twitteru a ani vám nebudu nadávat. Koho si zvolíme, toho tu prostě budeme mít a on nás tu bude nebo nebude reprezentovat podle svých schopností i neschopností. Jsem přesvědčen o tom, že volby jsou naprosto iracionální záležitost postavená více na emocích než na objektivních faktech.

O to více je pro demokraty důležité, aby unesli fakt svobodné volby každého člověka, na kterou má z principu jasné právo. Já jsem si již svého kandidáta na prezidenta vybral a budu rád, pokud mou volbu budete také respektovat. A i když s volbou jiných nemusím souhlasit, nadávat jim za to nebudu.

psali jsme: Drahoš ztrácí drajv, Topolánek zvyšuje obrátky. Kdo svede ve druhém kole souboj s Milošem Zemanem?

Je nutné si neustále připomínat, že prezidentské volby v sobotu skončí. A i ti, kteří volí druhého kandidáta mě mohou obohacovat svými názory na holky, děti, auta, země světa či dávat mi tipy na výlet. Nejraději mám některé ostré vtipy. A je fakt, že o mnohé z nich bych vážně nechtěl ve své sobeckosti přijít. Proto jsem rád, když se v té mé bublině občas najdou lidé, kteří mají jiný pohled na věci než já. A co Vy?

Přeji hezký den a špetku nadhledu s rozumem.

 

Autor: Tomáš Zdechovský (europoslanec za KDU-ČSL)

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.