Výhružné telefonáty britským školám pokračují

Výhružné telefonáty britským školám pokračují
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: bomba
25 / 05 / 2016, 10:00

Série telefonátů s bombovými hrozbami adresované desítkám britských škol neustávají.

Anonymní telefonáty, které vyhrožují mnoha britským základním a středním školám, pokračovaly i v úterý. Den poté, co bylo uzavřeno z bezpečnostních důvodů 21 škol po celé Velké Británii, přicházejí od anonymů nové hrozby, které policie bere velmi vážně. Ta zůstává i nadále ve stavu pohotovosti.

Nejméně 16 dalších škol bylo evakuováno v úterý z důvodu možné bombové hrozby. Scénář je vždy stejný: anonym nahlásí uložení bomby ve škole, a ta je pak následně evakuována. Výhružné telefonáty se nově rozšířily i na školy ve Skotsku či severním Irsku. Všechny dotčené školy byly buď evakuovány, nebo policejně zahrazeny.

Skotská policie, jež výhružné telefonáty začala také evidovat, se domnívá, že hrozby nejsou věrohodné. Nicméně několik škol ve středním Skotsku raději policisté evakuovali jakožto preventivní opatření. Zatím se ale neví, kolika škol se anonymní vyhrožování týká.

Speciální protiteroristické týmy ve Velké Británii prohledávají vybrané školy, kde je bezpečnostní riziko největší. Policie zatím neví, zda výhružné telefonáty mohou souviset s teroristickými aktivitami v zemi, nebo jde o čin pomateného člověka. Policie pokračuje nyní ve shromažďování informací, které by jí pomohly odhalit pachatele či celou skupinu.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace