Vyjadrenia Miloša Zemana k teroristickým útokom v Belgicku

Vyjadrenia Miloša Zemana k teroristickým útokom v Belgicku
Autor fotografie: YouTube/screenshot/ ČT24|Popisek: ilustračný obrázok
22 / 03 / 2016, 21:00

Český prezident, sa k dnešným teroristickým udalostiam, vyjadril na sociálnej sieti, neskrýva zdesenie a ani obavu, že takéto činy sa môžu ešte opakovať.

,,Jsem hluboce otřesen teroristickými útoky v Belgii, které potvrzují neochabující aktivitu teroristických sil a varuji před tím, aby byla hrozba teroristických útoků v dalších zemích, včetně České republiky, podceňována,'' uviedol český prezident Miloš Zeman  na svoje facebookovej stránke.

Český prezident, v priebehu dnešného dňa, stihol napísať aj kondolenčný list, belgickému kráľovi Philippemu, v súvislosti s dnešnými teroristickými akciami v Belgicku. Znenie kondolenčného listu od Miloša Zemana:

,,Vaše Veličenstvo,

s těžkým srdcem a neskrývaným rozhořčením jsem přijal zprávu o dnešních bombových útocích v Bruselu, které si vyžádaly několik desítek lidských životů a nespočet zraněných. Jsem hluboce znepokojen rostoucím násilím v nitru Evropy, kterou jsme se v uplynulých letech naučili vnímat jako baštu demokracie, tolerance, lidskosti a bezpečí.

Dovolte mi, Vaše Veličenstvo, abych Vám, rodinám obětí i belgickému lidu vyjádřil jménem svým i jménem občanů České republiky upřímnou soustrast. V těchto nelehkých chvílích jsme myšlenkami s vámi.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky.''

Zdroj: Facebook, zemanmilos.cz

Tagy článku