Vykořeňování sexismu po londýnsku

Vykořeňování sexismu po londýnsku
28 / 05 / 2018, 11:00

Šéfinspektor metropolitní policie získal odškodnění 870 000 liber poté, co jej jeho nadřízená připravila o velitelský post u taktické jednotky.

Plukovník Adrian Denby, 49 let, velel taktické jednotce londýnské Metropolitní policie. Tato tzv. Territorial Support Group je nasazována hlavně při potlačování pouličních nepokojů (riots), veterán z Afghánistánu se tedy v jejím vedení mohl cítit „jako doma“.

psali jsme: Bývalý ministr přirovnal protiimigrační Dánskou lidovou stranu ke Ku-klux-klanu. Ten muž je blázen, reaguje strana

Denby se dostal do křížku s komisařkou Maxine de Brunner, svojí nadřízenou, která v londýnské policii rozjela „kampaň proti mačismu“ s tím, že „vykoření diskriminaci“. Při inspekci u Denbyho těžkooděnců zjistila Maxine de Brunner, že jejich štábní kultura je machistická až hrůza.

Policisté například chodili ze sprchy zabalení do ručníků, což komisařku velmi dráždilo (Denby to vysvětloval tím, že šatní skříňky jsou od sprch daleko a ti lidé se tam nějak dostat musejí). V ledničce na okrsku objevila komisařka chlazené plechovky s pivem a dokonce u nich byl – zdráhám se to jen vyslovit – ceník za jednotlivé položky. (Konec sarkasmu.) Denby byl proto zbaven velení jednotky.

Potrestaný policista zažaloval Metropolitní policii za diskriminaci, protože zjistil, že podobné prohřešky u ženské jednotky nebyly nijak postiženy.

Komisařka Maxine de Brunner mezitím rovněž přišla o místo, respektive bylo jí doporučeno dobrovolně odejít, protože upadla do podezření, že vyslala policisty do školy, do níž chodí její malý syn, aby jej „pobavili“. Výjezd dvaceti policistů, včetně psovoda, jednotky na koních a obrněného vozidla, stál daňového poplatníka zhruba deset tisíc liber, přičemž škola její ratolesti vlastně ani neleží v oblasti působnosti Metu. Anglický bulvár si na příběhu adekvátně smlsnul.

psali jsme: Soros daruje 10 milionů dolarů na boj proti rasistickým útokům, za které prý může Donald Trump

V roce 2016 dospěl pracovní soud k závěru, že Denby se minimálně pětkrát stal obětí diskriminace za to, že je muž, a přiznal mu náhradu ve výši 870 tisíc liber. Dnes se do novin dostala zpráva, že mezi policií a Denbym došlo k definitivnímu narovnání, jehož detaily nejsou veřejné.

The Telegraph tvrdí, že podle jeho zdrojů stál celý případ Met na všech nákladech zhruba dva miliony liber. Tak aspoň víme, na kolik vyjde „odmačování“ jednoho pracoviště do moderní, pokrokové podoby.

Adrian Denby plánuje odejít do soukromého sektoru a založit firmu, s jejímž startem mu Met má údajně pomoci.

 

Autor: Marian Kechlibar

//kechlibar.net/wordpress

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace