Německý soud natvrdo: Vykrádali jste kostely, abyste financovali džihád

Německý soud natvrdo: Vykrádali jste kostely, abyste financovali džihád
Autor: Flickr.com|Popisek: kostel
02 / 02 / 2017, 14:30

Německý soud shledal vinným sedm mužů. ve věku 24 - 37 let.

Osmý muž, který měl do skupiny také patřit, byl odsouzen na dva roky a sedm měsíců vězení za vážné ublížení na zdraví.  

Podle obžaloby měli muži systematicky vykrádat kostely, aby za utržené peníze financovali islamistické extremisty bojující v Sýrii. Soud v Kolíně nad Rýnem odsoudil obžalované k trestům v rozmezí 3,5 roku až 4,5 roku vězení.

Soud konstatoval, že má dostatečné důkazy o tom, že sedm mužů se vloupali do pěti kostelů i dalších budov v letech 2013 a 2014. Kostely pak vždy systematicky vyrabovali.

Odsouzení byli německé, marocké a tuniské národnosti. 

 

psali jsme:

VIDEO: Podporují islám? Američané se skládají na vyhořelou mešitu

 

Zdroj: abcnews.go.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace