Vykřikl „Allahu Akbar!” a autem najel do chodců - pomatenec řádil ve Francii

Vykřikl „Allahu Akbar!” a autem najel do chodců - pomatenec řádil ve Francii
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační foto
22 / 12 / 2014, 08:15

22.12.2014 / Útok se odehrál ve francouzském Dijonu včera večer.Bylo při něm zraněno 11 lidí.
Zdroj. REUTERS, BBC

Francouzská policie v neděli večer zatkla muže, který úmyslně svým autem porážel chodce v Dijonu. Jedenáct jich zranil, z toho dva z nich vážně, podle úřadů však nejsou ohroženy jejich životy.

mapa Francie

Čtyřicetiletý řidič při tom provolával "Alláhu Akbar" ("Bůh je největší"). Podle výpovědí svědků řidič také křičel o "dětech Palestiny". Vyšetřovatelé nyní budou posuzovat, jaké byly jeho motivy a zda trpěl duševní chorobou.

Zdroj: YouTube, TomoNews US 

Ve Francii jsou v pohotovosti všechny bezpečnostní složky, protože po útoku v Sydney (psali jsme v článku Islamisté zaútočili v australském Sydney) vzrostly obavy z útoků tzv. "vlků samotářů" (článek Letošní Vánoce ve znamení teroristických útoků?)

Již v sobotu se ve Francii odehrál další podobný útok, kdy islámista napadl tři policejní důstojníky na policejní stanici a pobodal je nožem, opět za volání podobných arabských slov. Útočník byl zastřelen.

Přestože se v Dijonu jednalo pravděpodobně o pomateného muže, který byl v minulosti hospitalizován na psychiatrii, úřady nebezpečí podobných útoků nepodceňují a vyšetřování vede protiterostický útvar.

Francie, stejně jako další západoevropské země tak doplácí na svoji dlouholetou multikulturní politiku (článek Evropa znásilněná islámem, o šokujícím počtu švédských žen znásilněných muslimy). Francie má největší počet muslimů v západní Evropě - odhaduje se na pět až šest miliónů.

V této situaci by měla Česká republika na povel Evropské unie přijímat imigranty z muslimských zemí? O tom jsme psali v článku "Pomáhejme v Sýrii, nevozme džihád sem")

 

Psali jsme také:

"Pomáhejme v Sýrii, nevozme džihád sem"

Evropa znásilněná islámem

150 žen toto úterý popraveno, protože odmítly sňatek s džihádisty

Islamisté zaútočili v australském Sydney

Megalomanie Evropské unie může vést k sebezničení 

Dopustí Evropa sebezničení ve jménu politické korektnosti?

Čeští muslimové chtějí výuku islámu ve školách.

Islámská kolonizace světa?

Existence žen je protiislámská!

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu!

Tagy článku