Vypadá můj syn snad jako terorista? Brání útočníka z Louvru jeho otec

Vypadá můj syn snad jako terorista? Brání útočníka z Louvru jeho otec
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Louvre
07 / 02 / 2017, 19:30

V rozhovoru pro ABC News brání otec útočníka, který napadl mačetou čtyři vojáky před slavnou galerií Louvre.

Otec Abdullaha al-Hamahmyho Reda řekl, jeho syn nebyl v Paříži proto, aby spáchal teroristický útok nebo jiný akt násilí. Podle něho tam byl z obchodních důvodů. Ještě předtím, než hovořil pro ABC News, řekl agentuře AP, že jeho syn vůbec nevypadá jako terorista.

,,Opravdu vypadá jako terorista? Kde je krátký bílý provaz? Kde jsou krátké kalhoty? A kde je dlouhá bradka, která se nesmí holit? Toto je popis, jak vypadá terorista," prohlásil  Reda al-Hamahmy. Otec útočníka také řekl, že jeho syn je ženatý a má dítě. Žije prý spořádaný život bez nějakých excesů.

Reda al-Hamahny věří, že francouzský justiční systém bude postupovat v případě jeho syna spravedlivě, a když bude usvědčen, tak ,,ať je bůh s námi". Pokud však bude shledán nevinným, tak by se podle otce útočníka mu měla francouzská justice omluvit.

Mezitím vyšly najevo další skutečnosti pátečního incidentu před Louvrem. Policie oznámila, že Abdullaha al-Hamahmy napadl čtyři vojáky před Louvrem, když se snažil proniknout do slavné galerie. Byl ozbrojen dvěma mačetami, ne jednou, jak tvrdily první informace. Byl postřelen pětkrát do břišní oblasti, což mu způsobilo vážné zranění. S těmi nyní při vědomí leží v pařížské nemocnici. Policisté chtěli využít toho, že neupadl do bezvědomí a chtěli provést první výslech. Útočník však zatím odmítá spolupracovat.

 

psali jsme:

Střelba před slavným Louvrem: Voják zneškodnil útočníka, který chtěl vtrhnout s mačetou do muzea

 

Zdroj: abcnews.go.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.