Výrobce Armaty v ohrožení?

Výrobce Armaty v ohrožení?
Autor: UralVagonZavod|Popisek: T90 ilustrační obrázek
25 / 05 / 2015, 17:30

Nad podnikem UralVagonZavod visí hrozba bankrotu. Ohrozí to ruské zbrojení a jeho první velký postsovětský projekt?

Ruská Alfa-Bank JSC oznámila svůj úmysl podat návrh na konkurz na společnost UralVagonZavod vzhledem k nesplacenému dluhu. Původně hrozil návrh bankrotu dceřiné společnosti UralTrac, která dluží 117 miliónů dolarů.

Mluvčí UralVagonZavod, Alexei Zharich řekl v prohlášení pro agenturu Interfax, že společnost je kroky Alfa-Bank vedoucími k soudnímu sporu překvapena. Rozhodnutí je podle něj velice divné, protože banka prý již schválila UralTracu restrukturalizační kroky na umoření jejich dluhů.

Alfa-Bank je v Rusku známá svým tvrdým postojem vůči dlužníkům a to i vůči těm, které mají vysoký ekonomický význam pro ruský stát, což společnost UralVagonZavod zcela jistě je, vzhledem ke svému zbrojnímu programu. Ten zahrnuje výrobu a modernizaci tanků T-90S, modernizaci známé T-72 nebo výrobu obrněných vozů Terminátor a Atom.

V budoucnu má UVZ vyrábět až 500 Armat ročně.

Zdroj: Russia Insider, UralVagonZavod

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace