Výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV vstupuje na Burzu cenných papírů Praha

Výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV vstupuje na Burzu cenných papírů Praha
Popisek: Primoco UAV
27 / 04 / 2018, 11:30

Česká národní banka schválila prospekt cenných papírů českého výrobce civilních bezpilotních letounů Primoco UAV SE. Společnost Primoco UAV vyvíjí, vyrábí a prodává bezpilotní letoun model One 100/150 a motor Primoco Engine 500.

Společnost Primoco UAV nabídne investorům své akcie prostřednictvím veřejné primární nabídky akcií (IPO) na Burze cenných papírů Praha. Veřejná nabídka akcií bude ukončena 15. 5. 2018, kdy bude na základě vyhodnocení poptávky stanoven konečný objem emise a cena za akcii.

psali jsme: Společnost Primoco UAV úspěšně završila rok 2017 prodejem bezpilotních letounů v Rusku a Malajsii

Pro Primoco jde o velmi zásadní moment v historii společnosti, která za dobu své existence dokázala vyvinout, otestovat, certifikovat a úspěšně zahájit prodej svých letounů ve světě. Vyrábíme a prodáváme letoun, který nemá ve své velikosti konkurenci v celosvětovém měřítku. Upisujeme 15% nových akcií ve společnosti s očekávaným výnosem 200 miliónů korun, které primárně využijeme pro výstavbu nového výrobního závodu s kapacitou 250 letounů ročně,“ sdělil Ladislav Semetkovský, generální ředitel a zakladatel společnosti.

Společnost Primoco UAV je úspěšně se rozvíjející společností, která v uplynulém roce dokončila tříletý vývoj letounu a získala certifikaci od Úřadu pro civilní letectví na bezpilotní letoun. Civilní bezpilotní letoun Primoco UAV model One 100/150 je schopný létat zcela samostatně dle naprogramovaných letových plánů. Ke klíčovým vlastnostem letounu patří zejména jeho velikost, maximální vzletová hmotnost 100/150 kg, výdrž 10 hodin, dolet 1 500 km, cestovní rychlost 100-150 km/h, užitečný náklad 50 kg a plně automatický vzlet i přistání. Uplatnění tak nachází zejména v energetice, při ochraně hranic a pobřeží, monitoringu požárů nebo pátrání a záchraně.

psali jsme: Výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV zvažuje vstup na Burzu cenných papírů Praha

Vedle toho společnost vyvinula vlastní motor Primoco Engine 500, který kombinuje vyšší výkon (50 HP), spolehlivost a dlouhou životnost (TBO 500 hodin) při zachování kompaktních rozměrů a skvělé váhy (25 kg). Tímto motorem jsou osazovány jak letouny vyráběné přímo společností Primoco UAV SE, tak jsou rovněž určeny k prodeji a zástavbě do letounů jiných výrobců.

Dne 27. 4. 2018 schválila Česká národní banka prospekt akcií společnosti Primoco UAV SE, ISIN CZ0005135970, na jehož základě je činěna veřejná nabídka úpisu až 722.154 ks zaknihovaných akcií o jmenovité hodnotě 1,- Kč (0,036068530207394048692515779981966 EUR). Veřejná nabídka je činěna na základě rozhodnutí valné hromady společnosti ze dne 21. 3. 2018, kterým bylo rozhodnuto o zvýšení základního kapitálu společnosti o částku nejvýše 722.154,- Kč (tj. z dosavadní výše základního kapitálu 4.092.210,- Kč až na částku 4.814.364,- Kč). Akcie bude možné upisovat prostřednictvím členů Burzy cenných papírů Praha, a.s. na platformě Start veřejná nabídka.


Plný text prospektu naleznete počínaje dnešním dnem na webových stránkách Emitenta //investor.uav-stol.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.