Vyšetřování sexuálních útoků v Kolíně nad Rýnem? Polovina trestních řízení byla zastavena pro "nedostatek důkazů"

Vyšetřování sexuálních útoků v Kolíně nad Rýnem? Polovina trestních řízení byla zastavena pro &quote;nedostatek důkazů&quote;
08 / 12 / 2016, 07:30

Podle státního zastupitelství v Kolíně nad Rýnem policie v souvislosti se silvestrovskou nocí obvinila 333 lidí. U 87 z nich se obvinění týkalo sexuálních přečinů.

Kvůli incidentům ze silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem policie přijala přes 1200 trestních oznámení, z toho přes 500 se týkalo sexuálního obtěžování, včetně znásilnění.

Cílem útoků byly převážně ženy, které byly přepadeny skupinkami od dvou, tří až do dvaceti osob "severoafrického vzhledu". Pachatelé ženy obstoupili, začali je osahávat a při té příležitosti jim odcizili především peněženky a mobilní telefony. V některých případech zašli pachatelé ještě dál a dotýkali se jich po celém těle.

Z 267 řízení, které na základě práce policie zahájilo státní zastupitelství v Kolíně nad Rýnem, jich úřad 124 zastavil. U většiny kvůli nedostatku důkazů, nebo proto, že se obviněné už nepodařilo dohledat. Zdroj: 

Německý soud vynesl rozsudek nad dalšími sexuálními útočníky. Podmínka jeden rok

Většina podezřelých spadá podle státního zastupitelství do obecné kategorie uprchlíka. Mezi podezřelými je nejvíce Maročanů a Alžířanů. Obžaloba byla vznesena proti 35 obviněným, většinou kvůli krádežím. Tresty soud uložil 24 z nich, 18 pravomocně.

Při silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem hlídkovalo mnohem méně policistů

Německý policejní prezident před časem řekl, že útoků během oslav nového roku v Kolíně nad Rýnem bylo tolik, že policisté museli často zadržené muže podezřelé z násilných činů či krádeží nechat zase jít, aby mohli přispěchat na pomoc dalším obětem.

„My prostě nevíme, jak dál! Pokud občané nevěří policii, tak můžeme celý krám zavřít! Navíc, jak má policista zjistit totožnost pachatele, když ten u sebe nemá doklady? To máme volat do Bagdádu a ptát se na jeho jméno?!“ uvedl 1. února 2016 v televizní debatě policejní důstojník z Kolína nad Rýnem.

Vedení německého Kolína nad Rýnem má v plánu nasadit během letošních silvestrovských oslav speciální policejní jednotky, které by měly předejít opakování loňské situace, kdy došlo k masovému sexuálnímu obtěžování žen. Do terénu by měly být nasazeny vrtulníky i jízdní policie. Zdroj: eurodenik.czfocus.de

Tagy článku