Výskyt ptačí chřipky H7N7 v Británii potvrzen

Výskyt ptačí chřipky H7N7 v Británii potvrzen
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační obrázek
14 / 07 / 2015, 07:30

Na drůbeží farmě v Lancashire byl podle vlády potvrzen případ ptačí chřipky H7N7.

Všichni ptáci na farmě v Goosnargh (Preston), jsou humánně likvidováni, jak sdělilo ministerstvo životního prostředí, výživy a záležitostí venkova (DEFRA).

Dočasná kontrolní zóna aplikovaná v pátek na postiženou farmu byla nyní nahrazena 10 kilometrovým pásmem dozoru a vnitřním 3 kilometrovým ochranným pásmem. Riziko pro veřejnost je podle státních orgánů nízká.

Restrikce znamenají, že na drůbežářských farmách okolo zamořeného areálu se nesmí pohybovat volně drůbež, ptactvo chované v zajetí nebo jiné zvířectvo s výjimkou pohybu na základě licence.

Hlavní veterinář Nigel Gibbens řekl, že omezení jsou "součástí našeho osvědčeného přístupu k řešení předchozích ohnisek". Radil ptáků chovatelům "zůstat ve střehu" a hlásit jakékoli podezření na případy nakažení.

Kmen chřipky H7N7 je vysoce nakažlivý v hejnech a může způsobit úmrtí u ptáků, ale je "velmi vzácný" u lidí a podle webu NHS nedošlo k nakažení lidí ptačí chřipkou. Food Standards Agency sdělila, že nehrozí bezpečnostní riziko nakažení lidí jídlem.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace