Výskyt ptačí chřipky H7N7 v Británii potvrzen

Výskyt ptačí chřipky H7N7 v Británii potvrzen
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační obrázek
14 / 07 / 2015, 07:30

Na drůbeží farmě v Lancashire byl podle vlády potvrzen případ ptačí chřipky H7N7.

Všichni ptáci na farmě v Goosnargh (Preston), jsou humánně likvidováni, jak sdělilo ministerstvo životního prostředí, výživy a záležitostí venkova (DEFRA).

Dočasná kontrolní zóna aplikovaná v pátek na postiženou farmu byla nyní nahrazena 10 kilometrovým pásmem dozoru a vnitřním 3 kilometrovým ochranným pásmem. Riziko pro veřejnost je podle státních orgánů nízká.

Restrikce znamenají, že na drůbežářských farmách okolo zamořeného areálu se nesmí pohybovat volně drůbež, ptactvo chované v zajetí nebo jiné zvířectvo s výjimkou pohybu na základě licence.

Hlavní veterinář Nigel Gibbens řekl, že omezení jsou "součástí našeho osvědčeného přístupu k řešení předchozích ohnisek". Radil ptáků chovatelům "zůstat ve střehu" a hlásit jakékoli podezření na případy nakažení.

Kmen chřipky H7N7 je vysoce nakažlivý v hejnech a může způsobit úmrtí u ptáků, ale je "velmi vzácný" u lidí a podle webu NHS nedošlo k nakažení lidí ptačí chřipkou. Food Standards Agency sdělila, že nehrozí bezpečnostní riziko nakažení lidí jídlem.

Zdroj: BBC

Tagy článku