Výsledek druhé televizní debaty Trump vs. Clintonová 34:57

Výsledek druhé televizní debaty Trump vs. Clintonová 34:57
Autor: Screenshot YouTube
10 / 10 / 2016, 09:15

Za vítěze debaty označil průzkum televizní stanice CNN Clintonovou, která nad Trumpem dominovala podle názoru 57 procent dotázaných.

Washington (ČTK) - Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová je ze strany svého soupeře Donalda Trumpa "vždy překvapena lavinou lží". Prohlásila to po druhé televizní debatě, která se v neděli uskutečnila v St. Louis. Trumpova pohrůžka vězením, adresovaná v debatě Clintonové, Američany pohoršila. 

Manažer demokratické volební kampaně John Podesta novinářům řekl, že prohlášení republikánského kandidáta, označující Clintonovou za "ďábla", je pod úrovní prezidentských diskusí. Trump v televizní diskusi prohlásil, že vermontský senátor Bernie Sanders, poražený protikandidát Clintonové v primárkách, který později její kandidaturu podpořil, se "upsal ďáblu".

Trumpovu pohrůžku vězením, kam prý uvrhne Clintonovou kvůli její aféře se soukromým mailovým serverem, označila agentura AP za "bezprecedentní porušení amerických politických zvyklostí". Slova republikánského kandidáta podle AP vyvolala široké odsouzení mezi demokraty a republikány, kteří chování Donalda Trumpa označili za "neamerické".

"V USA nehrozíme politickým oponentům vězením, ale Donald Trump se tak chová. Slibuje, že zneužije sílu svého úřadu," napsal na twitteru bývalý americký ministr spravedlnosti Eric Holder. Republikánský volební štáb je ale podle amerických médií na Trumpův kontroverzní výrok hrdý. Video s touto části nedělní debaty rozeslal na sociální síť twitter, kde ho pochválily desetitisíce Trumpových stoupenců.

Americké akciové trhy na debatu prakticky nereagovaly, což podle médií svědčí o tom, že Wall Street dál považuje Clintonovou za favoritku prezidentských voleb.

List The New York Times v komentáři napsal, že oba kandidáti nebyli během diskuse očividně ve své kůži. Debata se nesla v duchu nepolevujícího nepřátelství, přičemž Trump byl podle názoru listu ve slovních přestřelkách jistější. Diskuse v St. Louis byla "jednou z nejméně vkusných v amerických dějinách," soudí deník. "Debata se dostala na nízkou úroveň, dominovaly útoky a hrubosti," napsal list The Washington Post.

Podle komentáře televize CNN od televizních obrazovek odcházeli zklamaně ti Američané, kteří čekali, že Clintonová v druhé debatě zatluče poslední hřebík do Trumpovy volební kampaně. Agentura Reuters napsala, že kandidáti se spíš zabývali minulostí, než aby diskutovali o svých plánech do budoucna.

 

Podle průzkumu CNN je vítězem debaty Clintonová

Za vítěze nedělní debaty označil průzkum televizní stanice CNN Clintonovou. Nad svým republikánským soupeřem Trumpem dominovala podle názoru 57 procent dotázaných, Trumpa podle průzkumu za vítěze označilo 34 procent. Zbytek nemá vyhraněný názor.

Jde o jasné vítězství, i když ne tak přesvědčivé, jako při první televizní debatě na Hofstraově univerzitě nedaleko New Yorku, uvedla CNN. Clintonová tehdy podle průzkumu zvítězila podle názoru 62 procent dotázaných voličů. Trump nicméně ve druhé debatě předčil očekávání, soudí americká televize.

Výsledky průzkumu provedeného po debatě v St. Louis jsou téměř totožné s průzkumem, který CNN pořídila před debatou. Podporu Clintonové podle tohoto průzkumu vyjádřilo 58 procent Američanů, kteří hodlali druhou televizní diskusi sledovat.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace