Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Jimmy Mallinson|Popisek: Ilustrační foto
Existuje přímá souvislost mezi počtem přistěhovalců, kteří vstoupí do země a nárůstem kriminality, uvádí italský deník Il Giornale s odvoláním na vědeckou studii zveřejněnou ve středu.
Deník zveřejnil článek pod názvem "Více imigrantů = více kriminality," ve kterém cituje výsledky nedávné studie provedené skupinou Confcommercio o přímé statistické souvislosti mezi kriminalitou a přistěhovalectvím.

Ze studie vyplývá, že pokud se počet imigrantů zvýší o jedno procento, tak se v oblasti, kde žijí, zvýší kriminalita o 0,4 procenta.
Kromě toho studie odhalila, že mezitím co mezi Italy je 4,3 usvědčených kriminálníků na 1000 obyvatel, tak u legálních přistěhovalců je tento počet téměř dvojnásobný - 8,5 zločinců na 1000 obyvatel. Mnohem alarmující čísla ale vychází v případě, že se jedná o nelegální přistěhovalce - v tomto případě vystoupala kriminalita o více než 50 procent (148 zločinců z 247 osob).
„Do Milána pošleme 150 vojáků na podporu místní policie, která už v plné pohotovosti přestává zvládat zdejší migrační krizi,“ uvedl italský ministr vnitra Angelino Alfano. Ministr dodal, že hodlá zdvojnásobit počet zdejších vojáků a rozhodl o přesměrování armády z Říma do Milána. Vojáci budou mít na starosti „dozor nad citlivými místy,“ zatímco policie se bude starat o další klíčové oblasti, jakou je například hlavní vlakové nádraží, kde se shromažďují gangy migrantů. Zdroj: eurodenik.cz
Dalším znepokojivým zjištěním je to, že poprvé vzrostla kriminalita na severu Itálie, která má mnohem vyšší koncentraci přistěhovalců a žadatelů o azyl, než na jihu země. Studie současně uvádí finanční ztráty způsobené italským podnikům v souvislosti s uprchlickou krizí v roce 2016. Jedná se o ušlý zisk, náklady na zdravotní péči, pojištění, náklady na ochranu a bezpečnost, atd. ve výši astronomických 26,5 miliardy eur. Ztráty způsobují zejména ilegální prodejci (8,1 miliardy), nezaplacení útraty v restauracích (5,6 miliardy), padělání a krádeže (3,5 miliardy).
Podle oficiálních údajů Národního ústavu pro statistiku (ISTAT) a italského ministerstva vnitra byl zaregistrován nárůst závažných trestných činů, jako je vydírání nebo lichva; v roce 2010 bylo na tisíc podniků evidováno 22 trestných činů na 1000 podniků, ale v roce 2015 jich už bylo evidováno 24,1. Podle studie bylo v roce 2016 každému desátému majiteli firmy v oblasti obchodu a služeb vyhrožováno nebo byl vydírán.
Studie, která zahrnovala 900 firem, upozorňuje, že nejčastějšími terči jsou firmy z potravinářského průmyslu (14 procent) a veřejných služeb (12 procent). Navíc každý čtvrtý živnostník uvádí, že se od loňského roku zhoršily bezpečnostní podmínky pro podnikání a to především na severovýchodě a jihu země.
V projevu na konferenci Confcommercio tento týden uvedl Carlo Sangalli, že "padělání, ilegální prodej, vydírání a loupeže stály Italy už 180 tisíc pracovních míst," a vyzval vládu k přísnějšímu vymáhání práva a sankcím "proti všem formám bezpráví." Zdroj: breitbart.com
Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Jimmy Mallinson