Výsluhy se už nebudou zdaňovat. Prezident podepsal novelu zákona

Výsluhy se už nebudou zdaňovat. Prezident podepsal novelu zákona
19 / 12 / 2016, 15:00

Výsluhy bývalých vojáků z povolání a příslušníků bezpečnostních sborů opět nebudou podléhat zdanění. Daňovou novelu, která to od příštího roku předpokládá a týká se i odbytného, dnes podepsal prezident Miloš Zeman, informoval Hrad.

Praha 19. prosince (ČTK) - Stát nebude danit ani příspěvek na bydlení, který dostávají aktivní vojáci bez služebního bytu. Státní rozpočet přijde změnami podle předkladatelů normy z řad poslanců ČSSD a KSČM nejvýše o 1,5 miliardy korun ročně.

"Dejte nám to nejlepší ze sebe a my vás za odměnu kopneme do p....e"

Zdanění výsluh, odbytného a příspěvku na bydlení přinesla širší daňová novela zhruba před pěti lety. Jejím cílem bylo snížit schodek státního rozpočtu a odstranit různé daňové výhody. Daň činí 15 procent.

Nynější novela má podle předkladatelů zejména "napravit" nahlížení na výsluhy. Podobně jako příspěvek na bydlení je nelze pokládat za příjem ze služebního poměru nebo za součást odměny za vykonanou službu, ale za sociální dávku, uvedli autoři v důvodové zprávě.

Výsluhy se možná opět nebudou zdaňovat, výbor úpravu podpořil

Výsluhy a odbytné se danily od roku 2011. Příspěvky na bydlení vojáků začaly podléhat dani o rok později.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace