"Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Husajn je idiot,"řekl filipínský prezident Duterte

&quote;Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Husajn je idiot,&quote;řekl filipínský prezident Duterte
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), United States Mission Geneva|Popisek: High Commissioner Zeid Opens HRC 30 The 30th Session of the United Nations Human Rights Council (HRC) opened September 14 at the United Nations Office at Geneva. U.N. High Commissioner for Human Rights Zeid Ra'ad Al Hussein delivered the opening address.
24 / 12 / 2016, 06:45

Filipínský prezident Rodrigo Duterte označil vysokého komisaře OSN pro lidská práva Zaída Raáda Husajna za idiota kvůli jeho návrhu provést vyšetřování v souvislosti s prohlášením, které učinil filipínský prezident o své účasti na vraždách, oznámila agentura Reuters.

„Tento chlápek (Zaíd Husajn) je buď šprýmař, nebo šílenec… Ty idiote, neříkej mi, co mám dělat… Kdo ti dál takové právo?" cituje Reuters slova filipínského prezidenta, jež pronesl během televizního vysílání. Zdroj: cz.sputniknews.com s odvoláním na agenturu Reuters.

Muslimský komisař OSN pro lidská práva přirovnal českého prezidenta k islámistům. Je to prý "demagog a blouznivec"

Podle dřívějších zpráv Zaíd Raád Zaíd Husajn požádal filipínské úřady, aby zahájily vyšetřování poté, co Duterte prohlásil, že v minulosti zabíjel osoby podezřelé z drogové kriminality. Když zastával funkci starosty ve městě Davao, Duterte hlídkoval ulice, aby „někoho potkal a zabil ho" a šel tak příkladem pro filipínské policisty.

Kdo je odpovědný za největší uprchlickou krizi v Evropě? Cui bono?

 

Duterte, který byl do prezidentské funkce zvolen letos v květnu, vyhlásil totální válku proti drogově závislým osobám a drogovým dealerům. Podle údajů OSN po příchodu Duterte k moci v zemi bylo zabito přes 6 tisíc lidí, kteří byli zapleteni do obchodu s drogami. Třetina z nich byla zabita policií a smrt zbývajících se oficiálně vyšetřuje. Světové společenství několikrát odsuzovalo prostředky boje s drogovou kriminalitou.

Masovou migraci do Evropy organizuje Muslimské bratrstvo, uvedl prezident Zeman

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), United States Mission Geneva

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace