Vyzbrojme ,,smrtícími zbraněmi" Ukrajinu proti Rusku, říká vysoce postavený americký generál

Vyzbrojme ,,smrtícími zbraněmi&quote; Ukrajinu proti Rusku, říká vysoce postavený americký generál
Autor: flickr.com|Popisek: ukrajinská armáda
02 / 04 / 2017, 14:00

Velitel amerických sil v Evropě Curtis Scaparotti prohlásil, že Ukrajina by měla být vyzbrojena.

Velitel amerických sil v Evropě Curtis Scaparotti, že je nutné vyzbrojit Ukrajinu ,,smrtícími zbraněmi" a vyměňovat si mezi USA a Ukrajinou důležité bojové informace. To vše kvůli ruské hrozbě v Evropě, kterou Scaparotti nazývá agresí.

,,Osobně se domnívám, že je potřeba zvážit poskytnutí smrtících zbraní Ukrajině, řekl Scaparotti, aniž uvedl, co si pod pojmem ,,smrtících zbraní" představuje. Současně přiznal, že svůj nápad zatím nekonzultoval se svými partnery v rámci NATO. Velitel amerických sil v Evropě volá po tom, aby se Rusku demonstrovala síla, která na něj jedině platí.

,,Rusko usiluje o to podrývat mezinárodní bezpečnostní systém a zdiskreditovat ty, kteří jej stvořili," prohlásil Scaparotti. Předvést Rusku sílu je podle něho nutné v každé oblasti. Scaparotti se domnívá, že právě Rusko přestavuje hrozbu pro všechny své sousední státy a záměrně podněcuje etnické napětí na Balkáně, které mu z hlediska jeho geopolitických zájmů vyhovuje.

To také podle vysoce postaveného generála komplikuje americké vojenské operace proti Islámskému státu v Sýrii. Scaparotti se domnívá, že zvýšená americká přítomnost v Evropě je protiváhou ruským ,,manipulativním, nátlakovým a pomlouvačným" aktivitám v tomto regionu.

 

psali jsme:

Ukrajinská krize: Bojová pohotovost ukrajinské armády u poloostrova Krym

 

související: Rusové testují na Ukrajině své nové zbraně

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace