Vzbouřeným představitelům tureckého puče se podařilo odletět vrtulníkem do Řecka. Žádají tam o azyl

Vzbouřeným představitelům tureckého puče se podařilo odletět vrtulníkem do Řecka. Žádají tam o azyl
Autor: redakční databáze|Popisek: Vrtulník
16 / 07 / 2016, 18:45

Turecko žádá neprodlené vydání několika ,,zrádných důstojníků"

Několika představitelům nezdařeného puče se podařilo uniknout z Turecka vrtulníkem do Řecka. Dva majoři armády, kapitán a pět vojínů bylo posléze zatčeno za nedovolený vstup do země. Uprchlí představitelé turecké armády nyní žádají Řecko o azyl.

V sobotu přistál v řeckém přístavním městě Alexandrupolis vojenský vrtulník s osmi muži na palubě. Byli ihned po přistání zatčeni. Jejich osud je nyní nejistý. Turecká strana žádá neodkladné předání vzbouřenců a jejich spravedlivé potrestání. Na druhé straně Řecko prý nejprve musí vzít v úvahu mezinárodní právo spojené s extradikcí.

To potvrdila mluvčí premiéra Alexise Tsiprase Olga Gerovasiliová, která prohlásila, že Řecko bere v úvahu okolnosti nedovoleného vstupu osmi vojáků na své území, kterému předcházel pokus o neústavní puč a svržení legitimní Erdoganovy vlády. Gerovasiliová dodala, že Řecko je v kontaktu s řeckou stranou a vrtulník typu Blackhawk vrátí, jakmile to bude možné.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace