Vzdušný útok amerického komanda zabil 41 bojovníků Al-Káidy. Zemřelo i 16 civilistů

Vzdušný útok amerického komanda zabil 41 bojovníků Al-Káidy. Zemřelo i 16 civilistů
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: vojáci
29 / 01 / 2017, 15:00

Úspěšný zásah proti vysoce postaveným velitelům Al-Káidy provedlo v Jemenu americké komando.

Při americkém zásahu na jihu Jemenu bylo zabito 41 bojovníků teroristické organizace Al-Káida. Informovala o tom agentura AFP i server RT.com. Při vzdušném útoku zahynulo i 16 civilistů - 8 žen a 8 dětí. AFP uvedla, že se jednalo o první útok USA pod novým prezidentem Donaldem Trumpem,

Podle serveru RT.com  provedla útok bojová helikoptéra s těžkými kulomety, jejímž cílem byly domy tří vysoce postavených kmenových vůdců napojených na Al-Káidu. Útok podporovaly ze vzduchu i drony.

Al-Káidu na Arabském poloostrově (AQAP) považují USA za nejnebezpečnější z buněk této globální sítě islamistů. Jemenská odnož má na svědomí bombové útoky proti jemenskému státu, plánovala atentáty proti americkým dopravním letadlům a přihlásila se i k masakru v pařížské redakci časopisu Charlie Hebdo. Při tomto útoku islamisté v lednu 2015 zavraždili 12 lidí.

 

psali jsme:

Povstalci v Jemenu opět zaútočili proti americkému torpédoborci

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace