Vzkaz prezidenta Zemana americkému prezidentovi

Vzkaz prezidenta Zemana americkému prezidentovi
Autor fotografie: Ilustrační foto|Popisek: Vzkaz prezidenta Zemana americkému prezidentovi
10 / 04 / 2015, 08:15

Pražský Hrad mírní dopady velikonočního projevu českého prezidenta na adresu amerického velvyslance Andrew Shapira.

Proruský server cz.sputniknews.com uvedl: "Český prezident Miloš Zeman je připraven setkat se s velvyslancem USA v Praze Andrewem Shapirem až poté, co prezident USA Barack Obama přijme v Bílém domě českého velvyslance ve Washingtonu Petra Gandaloviče, ve vysílání českého rádia Impuls to oznámil ředitel zahraničně-politického odboru českého prezidenta Hynek Kmoníček."

Velikonoční zamyšlení prezidenta Zemana najdete v článku "Český prezident opět na titulních stranách světových novin. Ale chválí jenom Moskva"

Poněkud jiná formulace však zazněla z úst ředitele Kmoníčka na serveru parlamentnilisty.cz, kde se vyjádřil takto: „Ono se z diplomatického pohledu zase tolik nestalo, protože český velvyslanec ve Washingtonu vidí prezidenta USA jen jednou, a to když dostává dekret,“ poznamenal. Rozhodně ale nemáme čekat něco, co se dělo za komunismu. Tehdy velvyslanec USA v Praze hned s dekretem dostal informaci, že na Hrad nesmí.

„Nejsme v období komunismu, nesměřujeme zpět do období komunismu, pan velvyslanec Schapiro se bude normálně účastnit akcí diplomatického sboru v Praze,“ pokračoval Kmoníček. K jednání mezi čtyřma očima ale bude třeba nějaký vážný důvod. „Teď budu trochu hravý, kdyby hned zítra prezident Obama přijal velvyslance Gandaloviče, tak by jistě recipročně přijal i český prezident velvyslance amerického,“ uzavřel své vystoupení Kmoníček.

 

Tagy článku