V rámci Rady ředitelů AOBP (Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu) vznikla sekce Elektronického boje a ISR (Intelligence, Surveillance, Recognisance). Předsedou sekce byl zvolen Ing. Petr Bičík, MBA za JISR Institute a.s.
Problematika elektronického boje a jeho využití v ISR (Intelligence, Surveillance, Reconnaissance) procesu společně s kybernetickou ochranou a kybernetickým útokem získala na významu jak z důvodu dostupných technologií, tak politickou situací, která vznikla po anexi Krymu.
Tato situace akcelerovala související procesy budované v rámci NATO a obranných strukturách EU, které vyzvaly členské země na zohlednění vytvořených standardů a principů při budování místních lokálních bezpečnostních struktur zaměřených na tuto problematiku. EW a ISR je především o sběru normovaných informací s co největším geografickým záběrem a společné strategii k jejich vyhodnocování a použití. To umožní maximální využití zdrojů (senzorů, efektorů), které má aliance k dispozici na územích členských států.
Nově vzniklá sekce elektronického boje a ISR se chce zabývat následující problematikou:
- Koordinovaný způsob vyjednávání s MO a ostatními státními institucemi k budování EW a ISR jako strategické schopnosti pro podporu vojenských operací.
- Zvýšení konkurenceschopnosti českých firem v NATO a EU obranných strukturách propagací a reálnou podporou uceleného konceptu, který vzniká v AČR.
- Iniciovat změny ve způsobu přípravy projektů umožňujících výměnu informací mezi řešitelem a uživatelem již v přípravné fázi a tvorbu uživatelsky přijatelných řešení přímo s konečnými uživateli při zachování konkurenčního prostředí
- Podpora, propagace konceptu a reálné napojení a integrace EW a ISR i v rámci vojenských struktur AČR
Sekce si klade za cíl rozvíjet spolupráci svých členů s institucemi ČR, NATO a EU, které mohou významně přispět k implementaci základních standardů a principů, na kterých jsou EW a ISR procesy založeny.