Vzpoura afrických utečenců v Itálii: "Ve jménu Alláha se vám pomstíme!"

Vzpoura afrických utečenců v Itálii: &quote;Ve jménu Alláha se vám pomstíme!&quote;
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), paride de carlo|Popisek: Ilustrační foto
26 / 11 / 2016, 07:30

Bouřlivé protesty téměř 1500 migrantů proti místním obyvatelům v severoitalském Turíně.

Uprchlíci, kteří jsou ubytováni v bývalé olympijské vesnici v Bardonecchii, která se nachází nedaleko městské čtvrti Lingotto, se ve středu a ve čtvrtek vzbouřili. Podle italského deníku liberoquotidiano.it se ve městě rozhořela "občanská válka" mezi přistěhovalci a místními obyvateli.

 Stovky Afričanů vyšli do ulic na protest proti podmínkám, ve kterých žijí a žádají, aby jim italští daňoví poplatníci zajistili "důstojný život". Na místní obyvatelé začali házet předměty a vykřikovali, že jsou Italové "rasisti". Jeden muž z Kamerunu prohlásil, že "má vztek, protože lidi v Itálii nechápou, že jsou mladí a také chtějí slušný život." Většině z migrantů je kolem dvaceti let a jsou v zemi nelegálně a jsou mezi nimi i ti, kteří si "přivydělávají" na černém trhu.

 

 "Vy Italové - řekněte svým dětem, že nejsme psi. Dlouho jsme bylo v klidu, ale dřív nebo později nám dojde trpělivost!" varoval jeden z migrantů. Další z nich dokonce jásal nad tím, kolik lidí zemřelo při masakru v pařížském klubu Bataclan a podle něj to byla pomsta za "vyloučené" - "Za každého mrtvého z nás Afričanů, jeden váš mrtvý!" vykřikoval.  

K prvním incidentům došlo ve středu večer, kdy vyšlo asi 300 uprchlíků z bývalé olympijské vesnice do ulic. Zablokovali provoz, ničili dopravní značení, převraceli popelnice a házeli kameny a lahve na místní Italy za pokřiku, že jsou "rasisti a bastardi". 

Via Domitiana – přistěhovalecké peklo na jihu Itálie

Vzpouru potlačila po půlnoci italská policie, ale k dalším výtržnostem došlo i ve čtvrtek, kdy musely být uzavřeny místní obchody, informuje deník lastampa.it. Ital, který přivolal policii uvedl: "Už jsme byli v posteli, když na ulici začal rachot, pod okny dav skandoval a křičel, báli jsme se nejen o sebe, ale hlavně o naše děti." Místní tvrdí, že se situace neustále zhoršuje a že teď už mají opravdu strach. Zdroj: lastampa.it

Europoslanec Mario Borghezio z pravicové Ligy Severu upozornil, že jeho strana už delší dobu upozorňuje na nebezpečí, které hrozí v bývalé olympijské vesnici ze strany přistěhovalců a tvrdí, že italská policie nepřijala dostatečná bezpečnostní opatření, aby zabránila pokračujícím násilnostem, které generují "velký strach a obavy občanů".

Výsledky vědecké studie v Itálii: "Více imigrantů = více kriminality"

"Vláda musí co nejrychleji vykořenit tuto kriminání rakovinu z této oblasti. Je nutné přemístit imigranty jinam a deportovat ze země všechny kriminálníky," dodává Borghezio. Politik už vloni vyzval "k nulové toleranci migrantů" v bývalé olympijské vesnici, když vyšlo najevo, že tři afričtí muži z této lokality unesli a zadržovali 30 hodin mentálně postiženou dívku, kterou opakovaně znásilňovali. Zdroj: ilgiornale.it

Itálie zatkla senegalského migranta za vraždu Američanky Ashley Olsen

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), paride de carlo

Tagy článku