Vzpoura imigrantů v táborech v Bulharsku a v Řecku

Vzpoura imigrantů v táborech v Bulharsku a v Řecku
Autor: Screenshot YouTube / RUPTLY
25 / 11 / 2016, 09:15

V bulharském uprchlickém táboře v Harmanli musela policie nasadit vodní děla. Na táboře na řeckém ostrově Lesbos uhořela žena s dítětem.

Řecko

Migranti v noci na pátek podpálili uprchlický tábor Moria na řeckém ostrově Lesbos. Nepokojům předcházel požár stanu, ve kterém uhořela žena s dítětem a další nejméně tři děti byly vážně zraněny. Vznícení způsobil výbuch nádoby na plyn během vaření.  

Ačkoliv na místo bezprostředně dorazili hasiči, oheň napáchal velké škody, uvedla agentura AFP s odvoláním na místní policii. Zdroj: rozhlas.cz

Už minulý týden vypukly nepokoje v uprchlickém táboře na řeckém ostrově Chios. Skupina migrantů vyrabovala obchod se zábavní pyrotechnikou, kterou pak bezhlavě odpalovala mimo jiné na obytné budovy. Část vybavení tábora přitom shořela. Dělobuchy migranti odpalovali ze záchytného tábora Suda i na okolní domy místních obyvatel, kteří v panice vybíhali na ulice, uvedl místní list. Na přivolanou policii házeli migranti kamení. Zranění ale během nočních nepokojů nikdo neutrpěl. Několik migrantů skončilo ve vazbě. Zdroj: tyden.cz

 

Bulharsko

K nočním nepokojům došlo i v uprchlickém táboře v Harmanli. Podle nepotvrzených informací byl důvodem nočních nepokojů  v táboře uzavřený obchod s potravinami. Pracovníci noční směny v kuchyni museli být evakuováni. Dalším důvodem je zřejmě fakt, že byl celý uprchlický tábor, kde je umístěno kolem tří tisíc uprchlíků, umístěn do karantény, kvůli podezření z šíření infekčních nemocí.

Už během čtvrtka házeli migranti na policisty kameny a lahve naplněnými hořlavinami. Policie zadržela přes 200 migrantů, 14 policistů bylo při potyčkách zraněno.  Policie použila proti davu, který se nechtěl rozejít a naopak útočil na policisty, při druhém zásahu gumové projektily, slzné granáty  a vodní děla. 

Ve čtvrtek v noci  se před táborem shromáždili obyvatelé z Harmanli a protestovali proti migrantům ve městě, dali najevo, že tady nejsou vítáni. Zdroj: prvnizpravy.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace