Vzpoura cizinců v Balkové: Zabarikádovali se a rozpoutali nepokoje

Vzpoura cizinců v Balkové: Zabarikádovali se a rozpoutali nepokoje
Popisek: migranti
29 / 05 / 2017, 14:00

V záchytném zařízení v Balkové na Plzeňsku zahájila vzpoura část cizinců, která se v objektu zabarikádovala. Na místě zasahuje policejní zásahová jednotka.

V pondělí došlo v zařízení pro zadržování cizinců v Balkové na Plzeňsku k nepokojům. Podle serveru novinky.cz se zhruba 15 cizinců v objektu zabarikádovala. Nepokoje měli vyvolat dva Nigerijci, k nimž se posléze přidalo dalších 13 cizinců.

,,Zabarikádovali se v místnosti. Když je odsud chtěla policie vyvést, tak začali házet nábytek," popsala situaci mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Muži nereagovali na výzvy policie, aby místnost, kde se zabarikádovali, opustili. Podle Rendlové začali naopak demolovat zařízení a jejich agresivita se stupňovala. Zaútočili také na přivolané policisty, kteří na místě incidentu zasahovali.

Chování vzbouřenců již odsoudil ministr vnitra Milan Chovanec. „Takovéto chování v žádném případě nebudeme trpět. Ti, kteří nepokoje rozpoutali, budou nést následky. Doufám, že policie problém v krátké době vyřeší,“ řekl ministr vnitra.

Záchytné zařízení pro cizince na Plzeňsku má kapacitu 200 míst. Podle aktuálních údajů ministerstva vnitra tam k dnešní půlnoci bylo umístěno 56 cizinců.

 

psali jsme:

EU mají před vymřením zachránit migranti. Tak rozhodla Rada Evropy

 

Zdroj: novinky.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.