Vzpoura proti Bruselu i miliardáři Sorosovi. Orbánova vláda spustila antikampaň přímo v maďarských domácnostech

Vzpoura proti Bruselu i miliardáři Sorosovi. Orbánova vláda spustila antikampaň přímo v maďarských domácnostech
Popisek: Evropská unie
04 / 04 / 2017, 14:00

Viktor Orbán pokračuje v antikampani proti EU. Orbánova vláda spustila novou fázi boje proti Bruselu.

Tentokrát se tak děje přímo v maďarských domácnostech. Průzkum je pojmenován ,,Národní konzultace " a každý občan země obdrží jednoduchý dotazník, která obsahuje šest otázek. Občan se tak má vyjádřit, co by měla vláda dělat s politikou EU, a jak se k ní postavit.

V anketách nechybí otázky, které se týkají imigrace, neziskových organizací, terorismu či ekonomických témat. Občané mají možnost si u každé otázky vybraz z několika odpovědí. Například u tématu migrace zní jedna z odpovědí „Ilegální migranti by měli zůstat pod dohledem úřadů, dokud nebude rozhodnuto o jejich budoucnosti.“. Naopak druhá možnost je ,,měli bychom povolit ilegálním migrantům se volně pohybovat po Maďarsku".

Čtěte také: Italské úřady natvrdo obvinily miliardáře Sorose. Jeho neziskovky se spřáhly s pašeráky a lifruji migranty do EU

Další otázka se týká také nevládních či neziskových organizací, s nimiž Maďarsko bojuje, když říká, že podporují nelegální imigraci. Maďarská vláda označila neziskové organizace za ,,politické hráče" a ,,placené aktivisty" , kteří jsou finančně podporováni vlivným miliardářem Georgem Sorosem. Soros čelí v těchto dnech obvinění italské vlády, že se spojil s pašeráky, kteří převáží africké migranty přes Středozemní moře do Itálie.

Maďaři mají na odpovědi čas do 20. května. V pátek vláda uspořádala tiskovou konferenci, kde ministr pro vládní komunikaci Bence Tuzson vysvětlil důvody, proč se vláda rozhodla oslovit své občany prostřednictvím dotazníků „Maďarsko čekají velká rozhodnutí a uspět můžeme pouze tehdy, pokud bude vláda cítit podporu obyvatel své země,“ uvedl Tuzson podle agentury AFP. Orbánova vláda deklarovala, že při dalších důležitých rozhodnutích, které mají reagovat na bruselskou agendu, se bude ptát na názor svých občanů.

 

psali jsme:

Referendum o vystoupení ČR z Evropské unie nebude. Návrh Úsvitu je "hloupý a nesmyslný"

 

Zdroj: guardian.ng

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.