,,Vzpurný" senátor McCain: Putin je nebezpečnější než Islámský stát!

,,Vzpurný&quote; senátor McCain: Putin je nebezpečnější než Islámský stát!
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-NC-SA 2.0)|Popisek: John McCain
30 / 05 / 2017, 14:00

Vlivný americký senátor John McCain prohlásil, že vidí vetší nebezpečí v ruském prezidentovi než IS.

Arizonský senátor, který nejde pro ostrá slova daleko, v australské televizi prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin je nebezpečnější než IS.

,,Myslím si, že IS dělá strašné věci. Ale jsou to Rusové, kteří se snaží zničit základ demokracie, a to je i ovlivnění výsledků amerických prezidentských voleb," řekl v rozhovoru McCain. V Putinovi vidí daleko větší nebezpečí než v IS. McCain podrtrhl v interview pro australskou televizi především roli ruské kampaně na ovlivňování voleb v několika zemích včetně nedávných prezidentských ve Francii, v nichž zvítězil Emmanuel Macron.

,,Stále se snaží (Rusové) změnit výsledky voleb. Pokusili se o o vlivnění voleb i ve Francii," uvedl arizonský senátor. ,"Neudělali jsme nic od skončení našich voleb v listopadu, abychom odpověděli na pokus Vladimira Putina změnit výsledek voleb. Neodpovědeli jsme nijak," pokračoval.

Rusko již předtím všechna tato obvinění odmítla s tím, že jsou smyšlená a navíc nepodložená důkazy. Putin čelil těsně po zvolení Donalda Trumpa v listopadu minulého roku podezření, že Rusko přímo zasahovalo do americké prezidentské volby s cílem pomoci Trumpovi k vítězství.

McCain vyzval, aby se rusko-americké vztahy zlepšily i přesto, že Trumpova administrativa naznačila, že sankce proti Rusku mohou být ,,daleko tvrdší".

psali jsme:

Preventivní útok na KLDR je úplně poslední možností, řekl vlivný senátor McCain

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.