,,Vzpurný" turecký ministr zahraničí chce přistát v Rotterdamu i přes úřední zákaz. Pokud mě nepustíte, čeká vás tvrdá odveta, pohrozil

,,Vzpurný&quote; turecký ministr zahraničí chce přistát v Rotterdamu i přes úřední zákaz. Pokud mě nepustíte, čeká vás tvrdá odveta, pohrozil
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Mevlut Cavusoglu
11 / 03 / 2017, 13:15

Vypadá to, že se schyluje k turecko-nizozemské diplomatické roztržce.

Ministr zahraničí Mevlüt Cavusoglu pojede do Nizozemí i přesto, že úřady mu zakázaly přistát v Rotterdamu. Cavusoglu chtěl původně agitovat za prezidenta Recepa Erdogana na protureckém shromáždění.

Manifestace Turků žijících v Nizozemíměla především podpořit Erdogana a jeho zvýšení pravomocí, za což je kritizován tureckou opozicí. Cavusoglu chtěl původně s těmito opatřeními vyjádřit veřejně svůj souhlas svým příjezdem na toto shromáždění, než bylo úředně zakázáno.

Ministr zahraničí řekl, že nizozemská vláda si bere Turky žijící v Nizozemí jako rukojmí. V rozhovoru pro CNN prohlásil, že turečtí občané žijící v Nizozemí nejsou a nemohou být ,,rukojmími" této země. Současně pohrozil, že pokud mu Nizozemí zabrání v tom, aby do Rotterdamu přijel, Turecko odpoví tvrdými ekonomickými a politickými sankcemi.

Podobná proturecká shromáždění byla zakázána také v Německu. Prezident Erdogan vzápětí přirovnal nedávné zrušení mítinků, na nichž měli v Německu vystoupit turečtí politici, k praktikám nacistů.

 

psali jsme:

Erdogan vzkazuje Německu: Nelišíte se od nacistů!

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.