Western Digital zvyšuje kapacitu pevných disků určených pro dohledové bezpečnostní kamerové systémy na 10 TB

Western Digital zvyšuje kapacitu pevných disků určených pro dohledové bezpečnostní kamerové systémy na 10 TB
Popisek: pevný disk Western digital
09 / 05 / 2017, 16:00

Nový pevný disk WD Purple přináší 25% nárůst kapacity, podporuje systémy s nepřetržitým provozem vybavené až 64 HD kamerami a je připraven na 4K aplikace.

Společnost Western Digital Corporation ("Western Digital") (NASDAQ: WDC), firma s vedoucím postavením na trhu datových úložišť, uvádí disk WD Purple s kapacitou 10 TB. Tento pevný disk je součástí produktové řady určené pro aplikace bezpečnostních dohledových kamerových systémů.  Podle informací společnost IHS Markit nárůst zařízení s rozlišením 4K a dalších kamerových systémů povede v následujících letech ke zvýšené poptávce po datových úložištích*.

Pevný disk WD Purple 10 TB je optimalizován pro bezpečnostní kamerové systémy s nepřetržitým provozem 24x7 a pro systémy vybavené až 64 HD kamerami například v malých firmách nebo domácnostech.

„Pokročilé zobrazovací technologie zvyšují přínos bezpečnostních kamerových systémů, které se využívají pro monitorování obchodních a veřejných prostor nebo jsou součástí systému infrastruktury chytrých měst. Přináší to však potřebu další ukládací kapacity,“ říká Brendan Collins, viceprezident pro produktový marketing společnosti Western Digital a dodává: „Náš nový disk s kapacitou 10 TB se vyznačuje, stejně jako celá produktová řada WD Purple, vysokým výkonem, spolehlivostí a odolností. Nabízíme produkt s maximální kapacitou a podporou 4K, který ocení prodejci, systémoví integrátoři i uživatelé stávajících ale i budoucích kamerových bezpečnostních systémů.“

„My všichni ve společnosti 45 Drives jsme doslova nadšení novými disky WD Purple 10 TB,“ říká Doug Milburn, viceprezident a jeden ze zakladatelů společnosti Drives/Protocase, Inc., a dodává: „Máme mnoho zákazníků na trhu dohledových systémů a je pro nás důležité mít ty správné produkty. Produkty, které splní požadavky zákazníků. Produktová řada WD Purple poskytuje dva klíčové benefity, spolehlivost a kapacitu, a to vše za příznivou cenu.“

Disky WD Purple jsou optimalizované pro práci v náročných aplikacích nepřetržitého provozu v prostředí DVR a NVR. WD Purple 10 TB nabízí nízkou spotřebu, originální technologie značky WD a mnoho dalších technických parametrů jako jsou:

• Technologie  AllFrame 4K™ – Odhaduje se, že v roce 2017 zhruba 2 % bezpečnostních kamerových systémů využívá nebo bude využívat technologie 4K, v roce 2020 to bude již 29 %*. Technologie ALLFrame 4K vylepšuje streamování prostřednictvím rozhraní ATA a pomáhá eliminovat ztráty v záznamech, zlepšuje celkové přehrávání videa a nabízí další možnosti.

WD Purple 10 TB má i vylepšený firmware, který pomáhá redukovat pixelizaci obrazu a nechtěné výpadky záznamu bezpečnostních kamer.

• Technologie HelioSeal™ – Tato technologie umožňuje dosáhnout vyšší kapacity u disků a jejich nižší spotřebu. WD Purple 10 TB využívá již třetí generaci této technologie. Disky s touto technologií jsou dodávány na trh již více než tři roky a celkem bylo vyrobeno více než 12 milionů těchto disků.

• Škálovatelnost bezpečnostních kamerových systémů – Disky jsou navrženy pro nepřetržitý provoz, podporují systémy s více disky a pracovní zátěží až 180 TB/rok.

Disky WD Purple 10 TB se snadno instalují do již existujících bezpečnostních kamerových systémů, jsou navrženy, testovány a standardizovány pro kamerové systémy a jsou kompatibilní se všemi předními výrobci chipsetů. WD úzce spolupracuje s partnery, kteří poskytují řešení bezpečnostních kamerových systémů a společně stanovují benchmarkové hodnoty pro definování a prokazování výkonů v kamerových systémech.

Cena a dostupnost:

WD Purple 10 TB (WD100PURZ) 3,5palcový HDD je k dostání prostřednictvím vybraných prodejců a distributorů, je na něj poskytována 3letá záruka. Doporučená koncová cena je 15 596 Kč včetně DPH. Více na at //www.wdc.com/products/internal-storage/wd-purple-surveillance-hard-drive.html.

 

Western Digital

Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC)je společnost s vedoucí pozicí na trhu ukládacích zařízení, které umožňují lidem vytvářet, spravovat, využívat, přehrávat a chránit digitální obsah. Společnost reaguje na měnící se potřeby trhu a poskytuje ucelené portfolio vysoce kvalitních produktů na ukládání dat, které využívají efektivní technologie, vysokou výkonnost, flexibilitu a rychlost. Produkty společnosti jsou na trh dodávány pod značkami HGTS, SanDisk a WD všem partnerům OEM, distributorům, resellerům, poskytovatelům cloudových infrastruktur a koncovým uživatelům.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace