Wikileaks: CIA „cinkla“ TV od Samsungu. Přeměnily se na skrytý mikrofon

Wikileaks: CIA „cinkla“ TV od Samsungu. Přeměnily se na skrytý mikrofon
07 / 03 / 2017, 18:00

Organizace Wikileaks zveřejnila v úterý na základě získaných dokumentů praktiky americké špionážní služby CIA. Té se podařilo hacknout celou řadu zařízení a programů za účelem obohacení vlastních archivů.

 

Vizionářský román George Orwella 1984 se naplňuje do posledních detailů. Server Wikileaks, který se dosud nikdy nemýlil v publikovaných informacích, si vzal na mušku americkou CIA a na základě získaných 9000 dokumentů popsal v analýze její praktiky. Americká administrativa se již dříve k jakýmkoli informacím z wikileaks odmítla vyjadřovat.  

„Útok na chytré televizory od Samsungu byl naplánován ve spolupráci s britskou tajnou službou MI5. Po napadení virem se televize sama přepnula do falešného offline modu a vlastník o tom neměl tušení. Televizor mezitím nahrával hovory v místnosti a posílal je na utajený server CIA,“ píše se v analýze wikileaks.   

Zpráva rovněž zmiňuje, že již od října 2014 se CIA pokoušela infikovat software chytrých vozidel a automobilů, ovšem s nejasným úmyslem. V každém případě by jim to umožnilo provádět nedetekované zásahy na vozidle.   

Zpráva rovněž uvádí, že CIA napadala operační systémy společností Google a Android a z jednotlivých telefonů značek Samsung, HTC nebo Sony s pomocí „bypassu“  odesílala fotografie, informace o geolokaci či jednotlivé textové zprávy z programů jako je WhatsApp, Signal nebo Telegram.    

 

Zdroj:  //wikileaks.org/ciav7p1/

 

Autor: Jan Blažek

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace