Wilders podle všeho volby prohrál

Wilders podle všeho volby prohrál
Popisek: Ilustrační obrázek
15 / 03 / 2017, 21:30

Nizozemské parlamentní volby dnes vyhrála Lidová strana pro svobodu a demokracii (VVD) premiéra Marka Rutteho před nacionalistickou Stranou pro svobodu (PVV) Geerta Wilderse.

Vyplývá to z prvních odhadů výsledků, které zveřejnily televizní stanice bezprostředně po uzavřeních volebních místností ve 21:00. Postupné výsledky sčítání hlasů budou zveřejňovány průběžně během noci. Rutteho strana podle odhadů získala ve 150členném parlamentu 31 křesel, zatímco Wildersova jen 19, a značně tak zaostala za očekáváním, že svede s lidovci těsný boj. Stejný počet 19 mandátů získaly ještě další tři strany.

Poslední průzkumy před volbami ukazovaly, že by VVD mohla získat 27 mandátů a Wildersova PVV 24.

O účast ve volbách byl zjevně velký zájem. Údaje o počtu hlasujících, zveřejňované průběžně během dne, naznačují, že k volebním urnám zřejmě přišlo kolem 80 procent voličů.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.