Winston Churchill by Brexitu hluboce litoval, říká vyjednavač o vystoupení Británie z EU

Winston Churchill by Brexitu hluboce litoval, říká vyjednavač o vystoupení Británie z EU
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Guy Verhofstadt
16 / 02 / 2017, 13:00

Slavný Winston Churchill by podle Guye Verhofstadta nesouhlasil s Brexitem.

Vyjednavač o vystoupení Velké Británie z EU a bývalý belgický premiér Guy Verhofstadt se domnívá, že velký vritský státník Winston Churchill by Brexitu litoval. Verhofstadt na svém facebookovém profilu napsal, že Winston Churchill by naopak vždy dal svůj hlas sjednocené Evropě, za kterou bojoval.

Podle bývalého belgického premiéra by dnes Churchill hluboce litoval odchodu Velké Británie z EU, protože chtěl, aby se jeho země stala pevnou součástí Spojených států evropských. ,,Churchill byl federalistou. Vedl bitvu za sjednocenou Evropu. Jsem si jistý, že by hluboce litoval rozhodnutí Velké Británie opustit Evropskou unii," poznamenal Verhofstadt. V

yjednavač o Brexitu také napsal, že v rozporu s tím, co říkají dnešní euroskeptikové, usiloval Churchill vždy o to, aby Velká Británie se stala integrální součástí evropského projektu. Už proto, aby zabránil mocenské dominanci Německa.

Churchill v roce 1946 prohlásil na své přednášce ve švýcarském Curychu, že aby bylo možno znovu vytvořit ,,evropskou rodinu, je nutné ,,vybudovat svého druhu Spojené státy evropské". Velká Británie přistoupila k Evropské unii po různých peripetiích 1. ledna 1973.

 

psali jsme:

Britská královna Alžběta II. k brexitu: "Nevidím důvod, proč nemůžeme prostě odejít. V čem je problém?"

Britský parlament podpořil zahájení jednání o brexitu

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace