Woodwardova kniha je podle Trumpa špína, citace jsou vymyšlené

Woodwardova kniha je podle Trumpa špína, citace jsou vymyšlené
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Donald Trump
07 / 09 / 2018, 18:30

Americký prezident Donald Trump ve svém tweetu označil knihu novináře Boba Woodwarda o poměrech v Bílém domě za špínu. Tak, jak je v knize citován, prý nemluví. Úryvky z knihy člověka, který přispěl k objasnění aféry Watergate, americká média zveřejnila v úterý. Novinář popsal atmosféru v Bílém domě jako neustálé obavy z prezidentovy nevypočitatelnosti.

"Woodwardova kniha je špína. Nemluvím tak, jak jsem citován. Kdyby tomu tak bylo, nebyl bych zvolen prezidentem. Ty výroky jsou vymyšlené. Autor používá jakýkoli prostředek k ponížení a znevážení. Přál bych si, aby národ získal skutečná fakta - a naše země si vede ohromně!" napsal v dnešním tweetu Trump.

Woodwardova kniha Fear: Trump in the White House (Strach: Trump v Bílém domě) se zaměřuje na obavy personálu Bílého domu z prezidentovy nevypočitatelnosti. Obsahuje také jeho údajné hrubé výroky i zesměšňování přízvuku ministra spravedlnosti Jeffa Sessionse.

Woodward za svým dílem stojí, vycházel z rozhovorů s vysoce postavenými členy Trumpova týmu. Rozhovor s prezidentem se mu ale nepodařilo dohodnout.

Trump už dříve dílo označil za další špatnou knihu a nevyloučil, že Woodwarda zaplatili demokraté ve snaze poškodit republikány před kongresovými volbami.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.