Workshop Security magazínu - VIDEO

Workshop Security magazínu - VIDEO
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
17 / 10 / 2014, 12:30

Zveřejňujeme videa z workshopu Security magazínu na letošním veletrhu FS Days. Videa se zaměřují na problematiku dohledových center, mechanických zábranných systémů a způsobu řízení bezpečnosti z pohledu jednotlivých bezpečnostních firem a oddělení.

SECURITY MAGAZÍN zorganizoval ve středu 17. září 2014 v rámci veletrhu FS Days 2014 odpolední vzdělávací workshop. Přednášející, odborníci na slovo vzatí, mimo poutavých interaktivních dialogů nabídli i praktické ukázky z bezpečnostního oboru. Podívejte se na videa.

Dohledová centra

Diskuzi vedli ředitel a hlavní vývojář společnosti KOUKAAM a.s. Petr Seliger a ředitel společnosti KOUKAAM Distribution a.s. Jakub Motyčka. 

Mechanické zábranné systémy

Vystoupil Ing. Ivo Buk a Ing. Petr Fráz - příspěvek obsahoval diskuzi na téma mechanické zábranné systémy, jaké jsou novinky na trhu, jak se případně vyvarovat neštěstí.

Způsob řízení bezpečnosti z pohledu jednotlivých bezpečnostních firem/oddělení

S příspěvkem vystoupil bezpečnostní manažer Michal Slobodník, bezpečnostní ředitel Tomáš Horák, výkonný ředitel Zdeněk Richter a bezpečnostní ředitel Jiří Novák.

WORKSHOP SECURITY MAGAZÍNU (FSDAYS 2014)

Přednášející

Buk Ivo

Ing. Ivo Buk se věnuje problematice zabezpečení přístupu více než 10 let. V současné době působí jako obchodně technický poradce ve švýcarské firmě Kaba, která je světově jedním z nejvýznamnějších výrobců a dodavatelů kompletního sortimentu zabezpečovací techniky. Ing. Buk je také členem představenstva Cechu mechanických zamykacích systémů ČR, kde se mj. věnuje zahraničním vztahům.

Fráz Petr

Technické nadání a vztah k přesné technice - mechanotronice získal již v období studií na střední škole v oboru letecký mechanik. Studiem na vysoké škole získal ekonomické vzdělání v oboru podnikové hospodářství – řízení podniku, informačních technologií a managementu. V oblasti mechanických a mechanotronických zábranných systémů se pohybuje více jak 25 let. Je autorem několika patentů v oboru cylindrických vložek a souvisejících systémů uzamykání. Poslední dvě tříleté období zastává funkci cechmistra CMZS ČR, kde zastupuje více jak 100 právnických i fyzických osob, výrobců, zámečníků, podnikajících v bezpečnostním průmyslu. Je členem komice číslo 148 Prevence kriminality a ochrany obyvatel.

Horák Tomáš

V oblasti civilního letectví působí celou svoji dosavadní pracovní kariéru. Po absolvování právnické fakulty UK v Praze nastoupil na pozici podnikového právníka ve společnosti ČSA, a.s. Od roku 1997 působí ve státním podniku Řízení letového provozu ČR. Nejprve jako právník, následně se přesunul do funkce bezpečnostního ředitele. Jako bezpečnostní manažer odpovídá ve smyslu Národního bezpečnostního programu ochrany civilního letectví ČR před protiprávními činy za bezpečnost na podnikové úrovni.

Motyčka Jakub

Znalosti kamerových systémů rozvíjí už více jak deset let. Věnuje se hlavně IP kamerovým systémům. Ještě v nedávné době působil v KOUKAAM a.s. jako vedoucí technického oddělení a technické podpory.

Novák Jiří

Do roku 2011 působil 22 let u Policie ČR od obvodního oddělení, přes vyšetřování nejzávažnější finanční kriminality až po pozici ekonomického náměstka policejního prezidenta. Ve společnosti Čepro pracuje od roku 2011 a řídí interní audit, průmyslová rizika a zastává kumulovaně pozici bezpečnostního ředitele. S ohledem na svou praxi propojuje dlouhodobě bezpečnostní a ekonomický pohled na všechny oblasti života společnosti.

Richter Zdeněk

Švédská společnost SAFE4U založená v roce 2006 expandovala v minulém roce do České a Slovenské republiky. Je zaměřená na bezpečnostní technologie - v ČR hlavně obrana a prevence úniku informací (další divize instalace bezpečnostních technologií), v zahraničí hlavně výroba neprůstřelných vest, taktické helmy, prodej munice. Od roku 2007 do 2013 byl pan Richter ředitel centrály společnosti JIMI CZ, a.s., před touto funkcí byl výkonným ředitelem společnosti PROBIN (specialista na obranu proti odposlechu). Dále také pracoval jako obchodní ředitel K+B elektro dodavatel velkých technologických celků).

Seliger Petr

Od dětství se věnuje počítačové technice. Již více než 10 let je jeho hlavní náplní vývoj a design záznamových zařízení pro IP kamerové systémy - IPCorder a chytrých zásuvek NETIO pro společnost KOUKAAM a.s.

Slobodník Michal

Již v období studií na střední škole působil v oblasti systému MaR (měření a regulace) a elektrických zabezpečovacích systémů úzce propojených s oblastí IT. V oblasti bezpečnosti se pohybuje v podstatě celé období svého profesního života. V J&T Bance pracuje od roku 2003, nejdříve v segmentu správy majetku, později přebírá segment fyzické bezpečnosti.

Psali jsme také:

Výsledky odborné soutěže o nejlepší exponát FSDays AWARD 2014 + VIDEO

Veletrh nejnovějších trendů v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace