Z americké vojenské základny u Stuttgartu byly odcizeny střelné zbraně

Z americké vojenské základny u Stuttgartu byly odcizeny střelné zbraně
Autor: Panzer Kaserne © US Department of Defense
30 / 07 / 2016, 09:45

Americká armáda v Německu nabízí odměnu 10.000 dolarů za informace vedoucí k odhalení pachatelů.

Speciální agenti z US Army Criminal Investigation Command (CID) vyšetřují krádež zbraní a dalšího vojenského vybavení z americké vojenské základny v německém Stuttgartu. Podle mluvčího CID Chrise Greye bylo odcizeno "mimo jiné i několik poloautomatických pistolí, automatická malorážka a brokovnice."

Armáda odmítla uvést všechny odcizené položky vzhledem k tomu, že vyšetřování ještě probíhá. "Prošetřujeme všechny možnosti, ale v této fázi vyšetřování není pravděpodobné, že zbraně ukradl někdo zvenčí. Nezdá se, že by došlo k porušení vnějšího oplocení, nicméně i tato varianta se ještě prošetřuje," uvedl Gray a dodal, že případ je vyšetřován v úzké součinnosti s německou policií. Armáda a CID nabízí odměnu 10.000 dolarů každému, kdo podá informace vedoucí k odhalení pochatele.

Vojenský úředník, který si nepřál být jmenován, uvedl, že objekt slouží jako základna zelených baretů a NAVY SEALs. Ke krádeži došlo již začátkem července a v době, kdy v západní Evropě hrozí vysoké riziko teroristických útoků. 

Obvykle jsou podobné případy vyšetřovány interně a veřejnost o nich není informována, ale vzhledem k tomu, že už uplynulo několik týdnů od krádeže a nepodařilo se pachatele odhalit, nezbývalo americké armádě nic jiného, než se obrátit na veřejnost. 

Zdroj: stripes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace