Z pařížské čtvrti se rychle stala no-go zóna. Ženy se už bojí vycházet ven

Z pařížské čtvrti se rychle stala no-go zóna. Ženy se už bojí vycházet ven
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: no-go zóna
23 / 05 / 2017, 17:30

Do pařížské no-go zóny Chapelle-Pajol se bojí chodit zejména ženy. Informoval o tom deník Daily Mail.

Ženy žijící v Paříži se čím dál víc bojí chodit do čtvrti Chapelle-Pajol, kterou prakticky ovládají migrantské gangy a drogoví dealeři. Podle deníku Daily Mail se místo stalo obzvlášť nebezpečné pro ženy všeho věku.

V posledním roce se klidná čtvrť změnila v no-go zónu, kde je rejdištěm afrických a arabských migrantů, kteří této čtvrti vládnou. Není výjimkou, že terčem sexuálních útoků se stávají například 80leté ženy. Jedna z nich vypověděla, že cestou domů byla sexuálně napadena migranty.

Další ženy, které žijí v problematické čtvrti, se shodují v tom, že nemohou opustit své domovy, aniž by nebyly ,,minimálně" verbálně obtěžovány migranty, jež jsou často opilí či pod vlivem drog. Jedna žena vypověděla, že zakázala své 12leté dceři, aby se procházela ulicemi od té doby, co byla svědkem pouliční rvačky migrantů.

,,Problémy v oblasti jsou skutečné," řekla serveru The Local jedna z obyvatelek čtvrti Chapelle-Pajol Clare Rougyová. Je všude agrese a běžně vidíte muže, jak mezi sebou zápasí. Ženy se zde necítí bezpečně," uvedla dále Rougyová.

Další žena, Natalie, která již 30 let v problematické čtvrti žije, řekla deníku Le Parisien, že atmosféra ve čtvrti je ,,trýznivá". Podle ní někteří obyvatelé i starousedlíci ,,rezignovali" na to chodit vůbec ven. Majitelka kavárny Aurélie si stěžuje, neboť její podnik navštěvují nyní výhradně muži, kteří mají nemístné poznámky na ženy a jsou často podnapilí.

Starostka Francie Anne Hidalgová o problémech, jež sužují čtvrť Chapelle-Pajol, ví a deklarovala, že nebude tolerovat, aby se z ní stalo místo sexuálního obtěžování a vydírání žen. Prohlásila, že udělá vše pro to, aby se situace v problematické čtvrti uklidnila. Podle ní se to, co se děje v Chapelle-Pajol, absolutně neslučuje s francouzskými hodnotami.

 

psali jsme:

Gangy mladistvých migrantů proměnily švédské obchodní centrum v no-go zónu

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace