Z válečné lodi třídy Mistral vyrobené ve Francii pro Rusko ukradeno klíčové vybavení!

Z válečné lodi třídy Mistral vyrobené ve Francii pro Rusko ukradeno klíčové vybavení!
Autor: Wikipedia|Popisek: BPC Dixmude (L9015) in Jounieh bay, Lebanon 2012.
28 / 11 / 2014, 20:15

28.11.2014 / Le Dauphine uvádí, že z plavidla třídy Mistral kotvícího v přístavu francouzského města Saint-Nazaire „neznámí pachatelé“ ukradli pevné disky počítačů a část komunikačního zařízení.
Foto: francouzská válečná loď třídy Mistral

Jedná se právě o výsadkovou loď Sevastopol, která měla být podle smlouvy mezi francouzskou a ruskou stranou tuto neděli předána ruskému vojenskému námořnictvu.

Rusové už Francouzům zaplatili 1,12 miliard euro, ale Paříž pod tlakem ostatních států NATO odmítá nyní vydat objednané válečné lodě svým ruským zákazníkům do té doby, než se stabilizuje situace na východě Ukrajiny.

Tento druh sankcí vůči Rusku přitom nemusí být pro francouzskou stranu levný, jednak mají Rusové v případě nedodání dvou objednaných lodí nárok požadovat své peníze zpět, jednak je pravděpodobné, že francouzská strana bude muset na základě rozhodnutí mezinárodního soudu proplatit Rusům tučnou pokutu. Největší riziko pro Francii ale spočívá v tom, že silný domácí zbrojní průmysl ztratí reputací v zemích s režimy, které jsou představiteli zemí NATO označované za autoritářské. Tyto režimy se po zvážení politického rizika potom mohou obrátit místo na francouzské na ruské nebo čínské zbrojaře.

Krádež vybavení válečné lodi Sevastopol byla odhalena 25. listopadu, ale pravděpodobně k ní došlo už o týden dříve. Podle francouzských úřadů toto vybavení obsahovalo citlivé a tajné informace.

Zdroj foto: wikipedia

Psali jsme také:

Ruské válečné lodě v kanálu La Manche mezi Anglií a Francií

Diletantský podvrh v mediální válce mezi Ruskem a Západem

Další důkaz, že ruské vedení lže o svých vojenských operacích

Sto střetů letadel Ruska a NATO na hranici Evropy

Rusové osmnáctkrát zvýšili výdaje na zbrojení!

Raptor: nejmodernější stíhač proti ruským protiletadlovým systémům

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace