Za bavorským železničním neštěstím je zřejmě lidská chyba. Stála život 10 lidí

Za bavorským železničním neštěstím je zřejmě lidská chyba. Stála život 10 lidí
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Čelní srážka vlaků u Mnichova
10 / 02 / 2016, 14:00

Úterní nehoda byla nejhorším železničním neštěstím v Bavorsku za víc než 40 let.

Mnichov - Úterní čelní srážka vlaků v Bavorsku si vyžádala deset obětí. Nehoda se stala v úterý ráno u městečka Bad Aibling asi 50 kilometrů jihovýchodně od Mnichova, a to na lokální trati mezi Holzkirchenem a Rosenheimem. Několik vagonů po nárazu vykolejilo.

Příčina neštěstí zatím není známa. Podle zdroje agentury DPA se ale na základě prvních výsledků vyšetřování zdá pravděpodobné, že šlo o lidské selhání. Německá média spekulují o tom, že výpravčí vypnul zabezpečovací systém, který automaticky zastaví vlak, pokud vyjíždí ze stanice na červenou, protože chtěl umožnit průjezd zpožděného vlaku.


Tragická bilance je konečná a nikdo další se nepohřešuje, uvedl dnes mluvčí policejního ředitelství v Rosenheimu. Podle něj také nikdo z asi 80 zraněných není v ohrožení života. Český generální konzulát v Mnichově dnes sdělil ČTK, že mezi oběťmi a zraněnými není žádný český občan. Podle vyjádření bavorské záchranné služby bylo těžce zraněno 17 osob, lehce 63.

Na místo dnes dorazil speciální jeřáb, který by měl odstranit trosky obou vlaků. Práce by měly trvat až dva dny, komplikace přináší obtížný terén. Nehoda se stala v zatáčce v místě, kde je z jedné strany trati les a z druhé řeka.

"Asi před nás vběhlo zvíře", pomyslil si Joe Adediran, když se vlakem u bavorského města Bad Aibling rozlehlo skřípění brzd. Pak se ozvala ohlušující rána, lidé létali vzduchem a celý vůz se ponořil do tmy. Na cestu z vlaku si svítil nahrávajícím mobilem, záběry z prvních minut po srážce pak zveřejnil na internetu. Zdroj: zpravy.idnes.cz 

Tagy článku