Za Islámský stát bojují i tři stovky Číňanů

Za Islámský stát bojují i tři stovky Číňanů
Autor fotografie: CCTV English|Popisek: ETIM
15 / 12 / 2014, 15:45

15.12.2014 / Přiznaly to dnes čínské státní noviny. Obava, že tito extrémisté bojující v současnosti v Iráku a Sýrii budou v budoucnu představovat bezpečnostní hrozbu pro Čínu, zejména pro region Sin-ťiang je namístě uvádějí ve zprávě.VIDEO
Zdroj video: CCTV English

Čína se ovšem, přestože je znepokojena hrozbou, kterou představuje Islámský stát, nehodlá přidat ke spojencům bojujícím proti němu.

Čínští členové islámského hnutí Východního Turkestánu (ETIM) se dostávají do Sýrie přes Turecko, uvádí Global Times, oficiální list Čínské komunistické strany. Jejich účast v bojích podle Global Times potvrzují různé zdroje včetně příslušníků tajných služeb Iráku, Sýrie a Libanonu.

Čínští vládní činitelé obviňují ETIM, že provádí teroristické útoky v Sin-ťiangu, kde žijí muslimští Ujgurové. Opěrné body ETIMU se podle nich nacházejí v obtížně dostupných neobydlených oblastech na afgánsko -pákistánské hranici. Cílem ETIMU je vytvořit samostatný stát Sin-ťiang.

Video: zdroj- CCTV English

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.