Za krvavým masakrem v Kábulu jsou islámští radikálové. Desítky mrtvých, stovky zraněných

Za krvavým masakrem v Kábulu jsou islámští radikálové. Desítky mrtvých, stovky zraněných
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Útoky islámistů v Kábulu
08 / 08 / 2015, 18:15

Za méně než 24 hodin došlo v Kábulu ke dvěma útokům, při kterých zemřelo desítky vojáků, policistů i civilního obyvatelstva. K útokům se přihlásil islamistický Taliban.

V pátek večer zaútočili islámští radikálové na základnu NATO u Kábulu. Během útoku zemřel jeden zahraniční voják a osm civilních afgánských zaměstnanců. Všichni čeští vojáci jsou podle Armády ČR v pořádku. V Afghánistánu slouží zhruba 280 českých vojáků. „Všichni čeští vojáci jsou v pořádku,“ uvedl pro iDNES.cz mluvčí generálního štábu armády Jan Šulc.

Zdroj YouTube, Ruptly TV

Dalších nejméně dvacet pět lidí zabil ve stejný den sebevražedný atentátník, který se odpálil na policejní akademii v Kábulu. Útočník měl na sobě policejní uniformu a patřil k hnutí Taliban. Dvacet kadetů akademie bylo zraněno.


Zdroj YouTube, TOLOnews 

O několik hodin dříve otřásla exploze i centrem města, zemřelo nejméně patnáct lidí a stovky byly zraněny. Výbuch bomby umístěné v kamionu se vyžádal 250 zraněných osob, mezi nimi bylo 37 dětí a 40 žen. (Zdroj: idnes.cz)

Páteční útoky Talibanu si vyžádaly nejméně 52 obětí a podle odhadů je celkem zraněno 270 až 400 lidí. 

Mise OSN v Afghánistánu (UNAMA) uvedla, že počet civilních obětí třech útoků za 24 hodin je zatém nejvyšší od roku 2009, kdy zde OSN situaci monitoruje. 

Zdroj YouTube, Al Jazeera English 

zdroj YouTube, Reuters 


Zdroj: stuttgarter-nachrichten.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace