Za pár minut začne olympiáda ve stínu jaderných raket

Za pár minut začne olympiáda ve stínu jaderných raket
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: olympijské kruhy spojují kontinenty
09 / 02 / 2018, 11:00

V podobně chladné počasí začne dnes v poledne ceremoniál, který zahájí zimní olympiádu. Ta se letos koná v jihokorejském Pchjongčchangu. Olympijský oheň by podle spekulací měla zažehnout bývalá korejská krasobruslařka Kim Ju-na. Českou vlajku při nástupu výprav ponese olympijská vítězka ve snowboardcrossu z her 2014 v Soči Eva Samková.

Kvůli velmi nízkým teplotám má úvodní ceremoniál trvat pouze dvě hodiny. Při zkouškách padaly teploty až k minus 20 stupňů Celsia. Předpověď sice slibuje mírnější mráz, ale i tak se diváci musejí připravit na chlad a vítr. Na stadionu budou zástěny proti ledovému větru, pro diváky je připraveno osmnáct vyhřívaných stanů a 40 ohřívačů. Ve vytápěném stanu budou moci trávit čas i sportovci.


Defilé výprav tradičně zahájí Řekové jako zástupci země, která je kolébkou olympijské tradice. Národy pak budou přicházet podle abecedy hostitelské země. Jako poslední společně nastoupí výpravy pořadatelské Koreje a KLDR.


Sestra severokorejského diktátora Kim Čong-una dnes překročila hranice mezi oběma korejskými státy jako první člen vládnoucího klanu od války na počátku 50. let minulého století. Oznámila to agentura AP. Kim Jo-čong se má dnes zúčastnit slavnostního zahájení zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu.

Psali jsme: KLDR vyšle na olympiádu do Jižní Koreje 140členný orchestr


Olympijský stadion v Pchjongčchangu pro 35.000 diváků byl postaven výhradně pro zahajovací a závěrečný ceremoniál, žádná olympijská soutěž se na něm konat nebude. Tribuny jsou montované a po olympijských a paralympijských hrách budou rozebrány. V hlavní budově bude olympijské muzeum.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.