Za poslední týden spáchalo osm francouzských policistů sebevraždu

Za poslední týden spáchalo osm francouzských policistů sebevraždu
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: Ilustračný obrázok
15 / 11 / 2017, 06:30

Osm francouzských policistů spáchalo za poslední týden sebevraždu. Od začátku roku tak stoupl počet příslušníků francouzské policie a četnictva, kteří si sami vzali život, na šest desítek. Panují obavy, že tímto způsobem si vybírá svou daň stres z přepracování a z hrozby terorismu, napsal dnes zpravodajský server The Times.

Francouzský ministr vnitra Gérard Collomb slíbil v reakci na stoupající počet sebevražd přijetí zatím neupřesněných urgentních opatření. Letošní rok by mohl počet sebevražd francouzských policistů překonat dosavadní pochmurný rekord z roku 2014, kdy si vzalo život 85 policistů a četníků.

Policejní velitelé soudí, že hlavní příčinou sebevražd jsou patrně rodinné a osobní problémy, ale významným faktorem je i nadměrný pracovní tlak a špatné pracovní podmínky. Policisté a četníci, kteří jsou součástí ozbrojených sil, byli od roku 2014 opakovaně terčem útoků islámských teroristů.

Podle hlavního odborového svazu francouzských policistů APN byl rok 2017 "katastrofální" z hlediska dopadu na morálku policejních sil. "Neexistuje jediný důvod pro sebevraždy, ale je jasné, že neustálé pracovní přetížení, rostoucí profesionální a psychologická rizika a desocializace patří mezi faktory," uvedly odbory v prohlášení.

Francouzští policisté a četníci během posledního roku uspořádali několik protestů kvůli náročným pracovním podmínkám. Zatímco četnictvo, které střeží venkovské oblasti a menší města, je obecně uznávané, národní policie si stěžuje, že nemá podporu veřejnosti.

Autor: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.