Za poslední týden zachytila česká police 91 nelegálních migrantů

Za poslední týden zachytila česká police 91 nelegálních migrantů
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Bělá-Jezová
12 / 01 / 2016, 11:45

Jenom 15 z nich bylo zachyceno v souvislosti s kontrolami na hranicích. Zbytek byl zachycen ve vnitrozemí.

Ministerstvo vnitra v rámci pravidelného monitoringu zveřejnilo údaje k nelegální migraci v ČR.

Z celkového počtu jich 15 migrantů bylo zachyceno v souvislosti s bezpečnostními opatřeními české vlády. Všechny osoby přicestovaly vlakem v rámci tranzitní migrace z Rakouska a směřovaly do Německa. Jednalo se především o 6 člennou rodinu ze Sýrie, dále 5 člennou skupinu Pákistánců, z této skupiny se 3 muži pokoušeli již opakovaně přepravit přes Českou republiku do Německa.

MV také uvádí, že za poslední týden byli čtyři cizinci propuštěni ze zařízení pro zajištění cizinců, a uvádí i počet cizinců umístěných v zařízeních SUZ (Správa uprchlických zařízení).

Ochránci lidských práv požadují propuštění běženců z českých zařízení. Prý tam nemají důstojné podmínky

Ve Vyšních Lhotách je umístěno 41 cizinců (celková kapacita je až 452 lůžek),  v Bělé pod Bezdězem je 15 cizinců (celková kapacita 270 lůžek). V Drahonicích, které mají kapacitu 240 lůžek je ubytováno celkem 57 cizinců.

V souladu s čl. 21 Schengenského hraničního kodexu (Nařízení EP a Rady č. 565/2006) pokračuje bezpečnostní opatření na státní hranici s Rakouskem, které bylo od 07.00 hodin dne 19. 12. 2015 upraveno tak, že na HP Hatě, Mikulov a Dolní Dvořiště a na železničních hraničních přechodech Břeclav, Horní Dvořiště a České Velenice je vykonávána služba Policie ČR v nepřetržitém režimu, na ostatních hraničních přechodech s Rakouskem v nepravidelném režimu (min. 6 hodin denně).  

Zdroj: Ministerstvo vnitra ČR

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace