Za požár bytu mohl adventní věnec - škoda je 800 tisíc korun

Za požár bytu mohl adventní věnec - škoda je 800 tisíc korun
Autor: HZS hl.m.Prahy/odd. dokumentace/RADEK KRAHULÍK|Popisek: Požár bytu ve Zlatnické ulici v Praze
29 / 12 / 2014, 17:30

29.12.2014 / Požár ve Zlatnické ulici kompletně zničil byt, další požár v Praze 7 způsobil evakuaci pěti lidí a škodu 250 tisíc korun.
Zdroj: HZS hlavního města Prahy, foto Radek Krahulík, Milan Pacík

O varování před požáry v době Vánoc jsme varovali v článku Advent je tady - nebezpečí požáru vzrůstá. Jak rychle vzplane vánoční stromek? Ačkoliv samotné svátky proběhly v relativním klidu, v prosinci už si požáry vyžádaly několik obětí - Prosincové požáry si již vyžádaly 14 lidských životů.

Pražští hasiči zasahovali i v těchto případech: 

27. 12. 2014 - 17:44, Praha 1, Zlatnická

Jednotky HZS hl. m. Prahy ze stanic 1, 2 a 3 likvidovaly pomocí dvou vodních proudů požár bytu ve 4.NP činžovního domu. Plamenným hořením a sálavým teplem byly zcela zničeny dvě obytné místnosti bytové jednotky. V průběhu zásahu byly předány do péče ZZS tři osoby, které se nadýchaly kouře. Na místě PČR a Kriminální policie. Příčinou požáru byla nedbalost uživatelky bytu při používání otevřeného ohně (adventní věnec). Škoda je vyčíslena na 800 tisíc korun.

28.12. 2014 - 10:12, Praha 7, Pplk. Sochora

Jednotka HZS hl. m. Prahy byla vyslána k zápachu po kouři v obytném domě. Příslušníci jednotky po násilném vstupu do bytu 2+1 v 6. NP zjistili, že se jedná o požár v jedné místnosti. Požár likvidovali v dýchací technice jedním vodním proudem. Požárem bylo zničeno vybavení místnosti cca 3 x 3 m. V bytě se nikdo nenacházel, z domu bylo evakuováno 5 osob. Škoda, která požárem vznikla, je odhadnutá na 250 tisíc korun.

Foto: HZS hl.m.Prahy/ Milan Pacík

Psali jsme také:

Advent je tady - nebezpečí požáru vzrůstá. Jak rychle vzplane vánoční stromek?

Nové požární detektory Bosch zvyšují účinnost detekce

Rozšíření rozsahu funkcí ústředen systémů signalizace vloupání a napadení AMAX

Výsledky odborné soutěže o nejlepší exponát FSDays AWARD 2014 + VIDEO

Bosch rozšiřuje portfolio řady Amax

Výsledky odborné soutěže o nejlepší exponát FSDays AWARD 2014 + VIDEO

Rušné léto hasičů: požáry střídaly bleskové povodně a přívalové srážky

Bosch Remote Control Security i pro Android

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace