Za teroristickým útokem v Bangkoku je nejméně deset lidí. Vláda vypsala odměnu za dopadení.

Za teroristickým útokem v Bangkoku je nejméně deset lidí. Vláda vypsala odměnu za dopadení.
Autor fotografie: Thajská policie|Popisek: Hledaný pachatel
20 / 08 / 2015, 08:30

Do bombového atentátu bylo zapojeno nejméně deset lidí a byl dlouho dopředu naplánován. Uvedl to dnes šéf thajské policie Somjot Pumpanmuang.

Při teroristickém útoku 17. srpna v thajském Bangkoku přišlo o život nejméně 18 lidí a přibližně dalších 120 bylo zraněno. Thajsko požádalo o spolupráci při pátrání po pachatelích nejhoršího bombového útoku v zemi Interpol, neboť člověkem podezřelým z umístění bomby v chrámu v centru thajské metropole je cizinec.

"Je to rozsáhlá síť. Příprav se účastnilo mnoho lidí," řekl dnes podle agentury Reuters Pumpanmuang s tím, že se útok chystal nejméně měsíc. "Patří tam ti, kteří hlídali na ulicích, připravovali bombu, ti přímo na místě a...ti, kteří znali únikovou cestu. Muselo jít nejméně o deset lidí."

O den dříve policie tvrdila, že ví o třech osobách podílejících se na útoku, po němž v pondělí zemřelo nejméně 20 lidí a desítky dalších byly zraněny.

Úřady zprvu nejevily zájem o mezinárodní spolupráci, ačkoli již ve středu přišly s teorií, že byl pachatelem cizinec. Dnes se obrátily se žádostí o spolupráci na INTERPOL. Thajská policie již vydala zatykač na dosud neidentifikovaného cizince a vypsala odměnu milion bátů (686.000 Kč) za informace vedoucí k dopadení hlavního podezřelého.

Pátrá se také po dvou možných komplicích hlavního podezřelého. Oba zachytily kamery poblíž místa výbuchu.

Zdroj: ČTKWall Street Journal 

 

Tagy článku