Za útokem v Istanbulu mohou být cizí zpravodajské služby, říká turecký vicepremiér

Za útokem v Istanbulu mohou být cizí zpravodajské služby, říká turecký vicepremiér
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: MI6
05 / 01 / 2017, 16:00

Turecký premiér Numan Kurtulmus prohlásil v rozhovoru pro list Hurriyet, že cizí výzvědná či zpravodajská služba mohla stát za teroristickým útokem v Istanbulu.

Ten byl podle Kurtulmuse proveden tak profesionálně, že je dost možné, že jej podporovaly cizí zpravodajské služby, uvedl v rozhovoru pro Hurriyet vicepremiér.

,,Jsem toho názoru, že není možné, aby pachatel provedl takový útok bez nějaké podpory. Vypadá to jako podpora ze strany tajných služeb," řekl Kurtulmus.

Ten dále v rozhovoru uvedl, že s podporou cizích tajných služeb se mohli další potenciální teroristé vyhnout tureckým radarům:

,,Pokud jsou útočníci podporováni nějakou organizací napojenou na tajné služby, mohou spáchat teroristické útoky tak, že o tom váš bezpečnostní systém nebude mít ani ponětí," uzavřel Kurtulmus.

 

psali jsme:

Turecko zná totožnost atentátníka z Istanbulu, uvedl ministr

Novoroční teroristický útok v Istanbulu: Desítky mrtvých včetně cizinců po střelbě na diskotéce

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.