Za vraždu poslankyně Jo Coxové dostal Thomas Mair doživotí. Nejste vlastenec, řekl vrahovi soudce

Za vraždu poslankyně Jo Coxové dostal Thomas Mair doživotí. Nejste vlastenec, řekl vrahovi soudce
Autor: Flickr.com|Popisek: Jo Coxová
23 / 11 / 2016, 18:45

Thomas Mair, který brutálně zavraždil populární labouristickou poslankyni Jo Coxovou 16. června, byl londýnským soudem za účasti manžela zavražděné odsouzen k doživotnímu trestu.

Mair nedostal k závažnosti spáchaného skutku ani možnost předčasného propuštění. Mair sice trval na své nevinně a odmítal se k činu přiznat, obžalobě se však podařilo nalézt dostatek důkazů, aby mohl soud rozhodnout o vynesení absolutního trestu.

Soud akcentoval především fakt, že Mair byl příznivcem britské neonacistické scény a ,,jeho vzorem nebyla láska ke své zemi a svým spoluobčanům, ale právě obdiv k nacismu". Soudce také Mairovi při vynesení rozsudku řekl, že ,,není vlastenec a zradil podstatu Velké Británie, kterou je věrnost parlamentní demokracii".

 

Předseda labouristů Jeremy Corbyn v reakci na vynesení rozsudku prohlásil, že Mairův čin byl útokem na  britskou demokracii.

Mair brutálně zavraždil labouristickou poslankyni jen týden předtím, než došlo k referendu o vystoupení či setrvání Velké Británie v EU. Sama Coxová vždy důrazně vystupovala za setrvání země v EU.

 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace