Za vraždu poslankyně Jo Coxové dostal Thomas Mair doživotí. Nejste vlastenec, řekl vrahovi soudce

Za vraždu poslankyně Jo Coxové dostal Thomas Mair doživotí. Nejste vlastenec, řekl vrahovi soudce
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Jo Coxová
23 / 11 / 2016, 18:45

Thomas Mair, který brutálně zavraždil populární labouristickou poslankyni Jo Coxovou 16. června, byl londýnským soudem za účasti manžela zavražděné odsouzen k doživotnímu trestu.

Mair nedostal k závažnosti spáchaného skutku ani možnost předčasného propuštění. Mair sice trval na své nevinně a odmítal se k činu přiznat, obžalobě se však podařilo nalézt dostatek důkazů, aby mohl soud rozhodnout o vynesení absolutního trestu.

Soud akcentoval především fakt, že Mair byl příznivcem britské neonacistické scény a ,,jeho vzorem nebyla láska ke své zemi a svým spoluobčanům, ale právě obdiv k nacismu". Soudce také Mairovi při vynesení rozsudku řekl, že ,,není vlastenec a zradil podstatu Velké Británie, kterou je věrnost parlamentní demokracii".

 

Předseda labouristů Jeremy Corbyn v reakci na vynesení rozsudku prohlásil, že Mairův čin byl útokem na  britskou demokracii.

Mair brutálně zavraždil labouristickou poslankyni jen týden předtím, než došlo k referendu o vystoupení či setrvání Velké Británie v EU. Sama Coxová vždy důrazně vystupovala za setrvání země v EU.

 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku