Za žhářským útokem v německém Bingenu je syrský uprchlík

Za žhářským útokem v německém Bingenu je syrský uprchlík
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Zdi pomaloval svastikami
11 / 04 / 2016, 10:30

Ve středu v noci vypukl požár v azylovém domě v německém městě Bingen v Porýní- Falci.

V tu dobu byli na ubytovně čtyři osoby, které se hasičům podařilo zachránit. Na zdi domu byly namalovány hákové kříže, a vyšetřovatelé předpokládali, že za žhářským útokem jsou neonacistické skupiny. Státní zástupce v Mohuči dokonce vyhlásil odměnu 5000 eur za informace, které povedou k dopadení útočníků. Zdroj: welt.de

V neděli odpoledne ve městě proběhla demonstrace místních občanů proti xenofobii a násilí, které se podle policie zúčastnilo asi 200 osob.


Vyšetřování žhářského útoku, který byl považován za pravicově extrémistický čin, dospěl k překvapivému zvratu. 26 letý syrský uprchlík se policejním vyšetřovatelům v sobotu přiznal, že ve sklepě domu požár úmyslně založil i k tomu, že na zeď namaloval svastiky, aby odvrátil pozornost na pravicové extrémisty.

Muž žil v domě asi půl roku a chtěl tímto činem poukázat na životní podmínky v ubytovně, kde je ubytováno 25 lidí, z toho 13 uprchlíků ze Sýrie a Afgánistánu. Navíc jsou v ní ještě ubytováváni sezónní dělníci. Dalším důvodem prý byly jeho "obavy z vyhlídek na lepší budoucnost." 

Syřan byl v neděli obviněn z trestného činu žhářství a byl umístěn do vazby.

 

Tagy článku