Za žhářským útokem v německém Bingenu je syrský uprchlík

Za žhářským útokem v německém Bingenu je syrský uprchlík
Autor: YouTube/screenshot|Popisek: Zdi pomaloval svastikami
11 / 04 / 2016, 10:30

Ve středu v noci vypukl požár v azylovém domě v německém městě Bingen v Porýní- Falci.

V tu dobu byli na ubytovně čtyři osoby, které se hasičům podařilo zachránit. Na zdi domu byly namalovány hákové kříže, a vyšetřovatelé předpokládali, že za žhářským útokem jsou neonacistické skupiny. Státní zástupce v Mohuči dokonce vyhlásil odměnu 5000 eur za informace, které povedou k dopadení útočníků. Zdroj: welt.de

V neděli odpoledne ve městě proběhla demonstrace místních občanů proti xenofobii a násilí, které se podle policie zúčastnilo asi 200 osob.


Vyšetřování žhářského útoku, který byl považován za pravicově extrémistický čin, dospěl k překvapivému zvratu. 26 letý syrský uprchlík se policejním vyšetřovatelům v sobotu přiznal, že ve sklepě domu požár úmyslně založil i k tomu, že na zeď namaloval svastiky, aby odvrátil pozornost na pravicové extrémisty.

Muž žil v domě asi půl roku a chtěl tímto činem poukázat na životní podmínky v ubytovně, kde je ubytováno 25 lidí, z toho 13 uprchlíků ze Sýrie a Afgánistánu. Navíc jsou v ní ještě ubytováváni sezónní dělníci. Dalším důvodem prý byly jeho "obavy z vyhlídek na lepší budoucnost." 

Syřan byl v neděli obviněn z trestného činu žhářství a byl umístěn do vazby.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace