„Žába“ pod útokem

„Žába“ pod útokem
30 / 08 / 2018, 09:30

Klub „Der Frosch“ v braniborském Frankfurtu byl v noci ze soboty na neděli svědkem scén, které snadno mohly skončit jako v Chemnitzu.

Frankfurt an der Oder je šedesátitisícové město ležící přímo na polské hranici. V roce 1945 bylo jeho východní předměstí odděleno a dnes se jmenuje Słubice.

V noci ze soboty na neděli, také ve tři ráno, zde došlo k situaci, která mohla velmi snadno skončit jako ta v Chemnitzu, ne-li hůře. Ale  o tom jsem v celostátních médiích nic nenašel, pouze v regionálním tisku.

Co se tedy stalo?

V diskoklubu Frosch („Žába“) se konala taneční akce, které se účastnila spousta lidí. Byli mezi nimi dva Syřané, kteří se s tím, jak večer pokračoval, chovali čím dál agresivněji. (Mezi hosty bylo více Syřanů, kteří problémy nedělali.)

psali jsme: Bitka mezi migranty na vídeňském nádraží. "Necítíme se tu bezpečně" stěžují si místní podnikatelé

Svůj vyhazov nesli oba těžce a „rozloučili“ se výhrůžkami smrtí. Za nějakou chvíli dorazil dav cca 15-20 jejich kamarádů, vybavený tyčemi, kamením a noži, a napadl diskotéku. Nastala panika. Naštěstí nikdo nepřišel o život.

Zprávy z německého tisku: úvodní informaceprimátor odsuzuje násilípolitici odsuzují násilí.

Zprávy z polského tisku: „zázrak, že na to nikdo nedoplatil – policie dorazila až za 30 minut, když už násilníci zase odešli.

Události se věnovalo vysílání místního rádia Pure FM, jehož redaktoři vyzpovídali Dirka Schöbeho, jednoho ze dvou provozovatelů klubu. Dvanáctiminutový záznam pořadu najdete zde. Útočníci prý podle očitých svědků křičeli „Alláhu akbar, všechny vás zabijeme“. V prvních vteřinách pořadu je ten řev slyšet.

psali jsme: Francouzská policie po rvačce migrantů vyslala do Calais posily

Nic se vlastně nestalo, že … velká média to nezajímá, Angela Merkel to komentovat nebude, její ministři to neodsoudí na tiskové konferenci, nic. Nový normál. Dokud to nevyšťáráte v regionálním tisku, žijete v blahé nevědomosti.

No, a teď si, čtenáři, představ, že by tam nějaký místní známý clubberpřišel o život, podobně jako Daniel H. v Chemnitzu.

Frankfurt nad Odrou je hodinu jízdy vlakem od třímilionového Berlína. Kdyby se tam začaly pořádat nějaké průvody a demonstrace, dorazila by tam z Berlína hotová armáda těch i oněch, a k tomu ještě polští hooligans pro dobrou míru, protože do Polska je to přes most. Možná by tam nakonec byly větší davy než v tom Chemnitzu.

Kolik asi takových událostí, které mají potenciál k rozpoutání nepokojů, už nastalo, jenom z toho všichni se štěstím vyvázli – takže o nich nevíme?

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: Marian Kechlibar

//kechlibar.net/

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace