Záběry jako z Hvězdných válek - souboje dronů jsou realitou

Záběry jako z Hvězdných válek - souboje dronů jsou realitou
Autor: http://images.gizmag.com/gallery_lrg/airgonay_drone_racing-2.jpg|Popisek: Souboj dronů
14 / 10 / 2014, 09:00

14.10.2014 / Nadšenci dronů pořádají souboje ve Francii i USA. Podívejte se na video. Zdroj: gizmag.com

První akce nadšenců z klubu Airgonay připomínala spíš bojové akce z Hvězdných válek. Dvacet čtyři soutěžících závodilo se svými drony ve francouzských Alpách. Letadla bojovala mezi sebou a současně se musela vypořádat s překážkami - stromy i větvemi a piloti i s ostrými světelnými přechody, a to všechno při rychlosti až 50 km za hodinu. 

Piloti sledovali let brýlemi, do kterých byl přenášen signál z mikrokamer umístěných na dronech. Plánuji živé přenosy ze závodů, které chtějí uspořádat i příští rok. Super zábava! Podívejte se na video (zdroj: youtube, herve pellarin, ve francouzštině s anglickými titulky).

Souboj dronů proběhl již před třemi lety v centru New Yorku - video (zdroj: youtube/ Parrot AR.Drone)

Psali jsme také:

České Radiokomunikace jako první testují možnost využití dronů při kontrolách vysílačů za plného provozu

Pozvánka na diskuzi "Bezpilotní letadla v České republice"

Má právo co říci k bezpilotním letounům?

GOOGLE testuje robotické drony na doručování zásilek

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace